Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Fortune 500 Şirketi Avnet, BitBay ile Anlaştı ve Bitcoin’i Ödeme Metodu Olarak Ekledi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Fortune 500 Şirketi Avnet, BitBay ile Anlaştı ve Bitcoin’i Ödeme Metodu Olarak Ekledi
Fortune 500 Şirketi Avnet, BitBay ile Anlaştı ve Bitcoin’i Ödeme Metodu Olarak Ekledi

© Reuters. © Reuters.

Dünyanın en büyük elektronik malzemesi distribütörü ve teknoloji çözümleri şirketlerinden birisi olan Avnet Inc, kripto para ödeme sistemi BitPay ile anlaşma sağladı ve bu anlaşmanın ardından Bitcoin ile Bitcoin Cash’i birer ödeme metodu olarak ekledi.

Son 24 yıldır dünyaca ünlü dergi Forbes’un en değerli 500 şirket listesine girmeyi başaran Avnet, 2018 yılını ise toplamda 19 milyar dolar gelir ile kapatmıştı.

Yapılan basın açıklamasında Avnet’in bundan sonraki süreçte Bitcoin Cash ve Bitcoin’i bir ödeme metodu olarak kabul edeceği ifade edilirken, şirketin bu noktada ünlü kripto para ödeme platformu BitPay ile çalışacağı da kaydedildi.

Konuyla ilgili yapılan basın açıklamada, müşterilere daha fazla ödeme seçeceği sunulmasının bu kararda anahtar bir rol oynadığı ifade edilirken, şu ifadeler söylendi:

”Bitcoin’i bir ödeme metodu olarak kabul ederek, Avnet’in müşterilerinin yapabileceği ödeme çeşitliliğini arttıyoruz. Benzersiz hizmetlerimize ulaşmada daha fazla opsiyon ve mevcut sınırları kaldırmak için bu tarz bir hamle yapma kararı aldık.”

BitPay, daha önce de bilindiği gibi Wikimedia Vakfı ile bir anlaşma yapmış ve şirketin kripto para ödemeleri almasının önünü açmıştı.

Bu tarz haberler elbette kripto paraların halka yayılması için kritik bir önem taşıyor. Daha önce de İsviçre’nin Amazon’u olarak nitelendirilen Digitec Galaxus, yaptığı açıklama ile platformda 10 farklı kripto parayı ödeme yöntemi olarak eklemişti. Orada ödemeleri yönetecek firma ise Coinify olacak.

Fortune 500 Şirketi Avnet, BitBay ile Anlaştı ve Bitcoin’i Ödeme Metodu Olarak Ekledi isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Fortune 500 Şirketi Avnet, BitBay ile Anlaştı ve Bitcoin’i Ödeme Metodu Olarak Ekledi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Amerika’nın dev bankası, Ripple teknolojisini test edecek Stabil Koin İndirimleri! 1 Dolara Endeksli GUSD, 0.98 Cent Karşılığında Satılmış Dedikodular Dolaşmaya Başladı: VanEck Toplantısı Sonrası SEC Bitcoin ETF’sini Onaylayacak Günün önemli kripto haberleri: Bitcoin’in gizemli madencileri, Ripple’ın muazzam kârı, Ethereum’un ertelenen hard forku ve fazlası Ethereum’da 200 dolar desteği son derece kritik Ripple (XRP) Hodlerları Büyük Gün Yaklaşıyor!!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır