Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Forbes: Kripto Paralardaki volatilite iki ucu keskin kılıç!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Forbes: Kripto Paralardaki volatilite iki ucu keskin kılıç!
Forbes: Kripto Paralardaki volatilite iki ucu keskin kılıç!

© Reuters.  © Reuters.

Kripto paralardaki volatilite kripto pazarı için her zaman iki ucu keskin bir kılıç ve önemli bir gösterge olmuştur. 2017’nin sonlarında kripto para pazarında Bitcoin tarafından sürdürülen yukarı yönlü volatilite hala çok nişli ve çoklukla hissedilmemiş durumda.

Kripto Paralardaki volatilite iki ucu keskin kılıç!Bu şartlarda şayet volatilite, özellikle evlat edinmenin yavaş olduğu bu şartlarda, giriş için büyük bir engel olmaya devam ederse, giderek fenomenleşen Stabilcoinler kripto pazara damgasını vurur.

Bir kripto para kredisi servisi olan Nexo’dan Antoni Trenchev, depozitoyla depolanan belirli kişilere faiz vermek suretiyle Stabilcoinleri benimsedi. Ancak, diğer yandan kendisi kripto para volatilitesinin ikili doğasını ve bu Stabilcoinlerin popülaritesini nasıl daha fazla zorlayabileceğini not etmekte. Trenchev;

“Tipik olarak kripto evreniyle ilişkili volatilite hem bir nimet hem de bir lanettir. Bitcoin ve altkoinlerin bazılarının büyük kazanımları olmasaydı, kripto bu kadar çok fazla dikkat çekmeyecekti.”

“Sanırım, Bitcoin ve Stabilcoinler gibi dağıtık tipteki her iki kripto para, fiat para ile 1’e-1 desteklenecektir. Böylelikle geleceğin finansal dünyasını şekillendirmede çok önemli rolleri olacağını düşünüyorum.”

“Geçmişte Stabilcoinlerin, özellikle iddia edilen dolar miktarıyla gerçekten desteklenip desteklenmedikleri konusunda bazı çekincelerini dile getirdi. Şimdi, kripto evreni eskiye nazaran baya gelişmeşti. Örneğin; artık Circle ve Goldman Sachs (NYSE:GS) tarafından onaylanan USDC gibi güven getirmeye yardımcı olan ve kurumsal destek alan çeşitli şirketler görmekteyiz.” dedi.

Ripple için bakınız: Ripple kripto enkazına rağmen en güçlü duran kripto para!!!Son zamanlarda, Stabilcoinler daha yaygın hale geldi ve Tether’ın teklifinin ötesine geçmeye çalışmakta. Tether’ın tartışmalı geçmişinde birçok soru işareti olduğu tartişmasız. Şirket, verilen her bir coinin bir ABD doları tarafından desteklendiğini iddia ediyor; ancak, bu iddiayı destekleyip ortaya koyacak güçlü bir denetim henüz yaptırılmış değil.

Ripple için bakınız: Ripple CEO’su Brad Garlinghouse : ”Uzun vadede en iyi kazandıran para XRP olacak!”İlginçtir, Stabilcoinler volatiliteyi sadece azaltmakla kalmıyor, ayrıca kripto para birimini aynı fiat para birimi olarak biraz daha canlı ve faydalı kılmakta.

“Dijital varlık ve kripto para transferleri uluslararası SWIFT transferlerine nazaran gayet uygun. Transfer başına 50-60 dolar gibi gayet ekonomik transfer masrafları söz konusu! Bunu Stabilcoinlerin fiyat istikrarı ve sabit değeri ile birleştirdiğinizde sizin için kripto para dünyasında başarılı bir yatırımcı olmamak için hiçbir neden kalmamış olur.”

Stabilcoinlerin işletmeler için cazip bir kripto para birimi. Piyasada ki bütün dalgalanmalara rağmen Stabilcoinler istikrarlı kalmakta ve böylece tüccarlar, işletmeler, hatta kripto paralı şirketler için cazip bir alternatif durumuna gelmektedir.

Eğer Bitcoin geleneksel dalgalanmalarıyla geri adım atmaya başlarsa, bir alternatif olarak Stabilcoinlerin ilerleyişinin çok hızlı olacağı hususunda çok iyi bir şansı söz konusu.

Ripple için bakınız: Ripple kripto para enkaz etkisini azaltabilecek mi?

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Forbes: Kripto Paralardaki volatilite iki ucu keskin kılıç! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoinereum İle Ethereum Platformunda Bitcoin Kazı, Hem de Ekipmansız Austin, Texas Evsizleri Tespit Etmek İçin Blockchain Kullanacak Bithumb Global’in Dijital Arayüzü Yenilendi Bittorrent, Merkezi Olmayan Sosyal Medya Platformu Çıkarıyor Bitcoin ile Ethereum Ripple grafiğine birde bu açıdan bakın Dev şirket Uber, Bitcoin ile fidye ödedi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır