Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Forbes: Bitcoin Satın Almak için En Doğru Zaman Mı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Forbes: Bitcoin Satın Almak için En Doğru Zaman Mı?
Forbes: Bitcoin Satın Almak için En Doğru Zaman Mı?


Kripto para yatırımcıların gözü kulağı yakında açıklanması beklenen Bitcoin ETF kararında. Karar öncesinde yüksek meblağda Bitcoin satın almak ve pusuda beklemek birçok yatırımcının izleyeceği en muhtemel yollardan birisi olacak. Asıl sorun, alım yapmak için en uygun zamanın doğru tespit edilmesi.

Borsalar Düşerken Bitcoin Stabil Kalmaya Devam EdiyorABD borsaları Ekim ayı boyunca yoğun bir baskı altında kaldı. Öyle ki, Dow Jones Endüstriyel Ortalaması önceki aylarda tüm zamanların en yüksek seviyesini yakalarken Ekim ayında bıçakla kesmiş gibi %8’e düştü. Şu anda bu ortalama % 5 seviyelerinde.

Bitcoin ise geçen seneki altın çağına kıyasla büyük düşüş yaşasa da 6000 ila 6500 dolar arasında gidip geliyor. Bu tablo yatırımcıların kripto parayı olası bir boğa koşusu için tedbir olarak portföylerinde tuttuğu anlamına geliyor.

Piyasadaki durgunluğu dikkate aldığımızda Bitcoin fiyatının 4000-4500 dolara kadar düşmesi gerekirken neden hala 6.000 dolar seviyesinde destek bulduğunu ilk olarak anlamamız gerekiyor.

Altcoin ve Bitcoin Satın Almak için Uygun Zaman mı?Bu durumun oluşmasında Bitcoin’in piyasadaki %53.74 oranındaki baskınlığı en önemli faktör. Ekim ayı içerisinde birçok altcoin % 85’in üzerinde değer kaybı yaşadı ve neredeyse ICO seviyelerinin altına düştü. Bitcoin’in nispeten daha az kayıp yaşamasının belki de en büyük sebebi, yatırımcıların “daha güvenli liman” olarak Bitcoin’i seçmesidir.


Rakamlara göre tüccarlar Ekim ayında borsadaki hisselerini ve piyasadaki altcoinlerini satarak “Bitcoin satın almak” modasına ayak uydurdular. Bu şekilde ETF kararı sonrasında umutla beklenen Boğa piyasası için pusuya yattılar. Bu durum ileriki zamanlarda Bitcoin ile altcoinler arasındaki makasın iyice açılacağının da göstergesi olabilir. Peki, manzara hep böyle kalmaya devam eder mi?

Wall Street’teki “alçak satım yüksek al” deyimi herkesin malumudur. Fakat asıl soru yıllar önce söylenen bu söz ile kripto tüccarlarının riske girip girmeyeceği meselesidir. Ancak geçmiş boğa rallilerinde sağlam hasat almış tüccarlar için fiyatların bu kadar düşük olması alım fırsatından başka bir şey olamaz. Hele ki söz konusu fiyat düşüşü %85 civarındaysa.

Rüzgar Tersine Esmeye BaşlayacakKripto para birimleri için genel durum gün geçtikçe daha pozitife doğru gidiyor. Yakın zamanda ünlü kripto borsalar Coinbase ve Cirle’in bazı kriptoları listeleyeceği haberleri büyük yankı uyandırmıştı. Büyük ihtimalle bu liste gelecek dönemde daha da artacak.

Bununla birlikte Fidelity‘nin de kripto borsa ve depolama platformu açacağını duyurdu. Fidelity’nin bu girişimlerindeki hedef müşteri kitlesi büyük kurumlar ve kurumsal müşteriler olacaktır. Bu şekilde daha büyük oyuncu ve kurumlar kripto pazarına güvenli ve düzenli bir şekilde erişim imkanı bulacaklar. Bu durum likidite sıkıntısı çeken kripto piyasasının canlanması ve büyük bir atağa kalkması için gerekli olan çoğu gereksinimi karşılayacak.

Yukarıda saydığım gelişmeler, zamanın kripto paralar lehine işlediğinin sadece birkaç örneği. Hisse senedi piyasası satışlara bu hızla devam ederse, kripto para piyasasına olan ilgi daha da artacak ve Bitcoin satın almak için en uygun ortam kendiliğinden oluşacaktır. Ayılar şimdilik kripto dünyasındaki gösterisini sürdürüyor olabilir, ancak rüzgarın tersine döneceğine dair çok kuvvetli işaretler var.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Forbes: Bitcoin Satın Almak için En Doğru Zaman Mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İşte Bitcoin fiyatının yönünü tayin eden 3 gerçekçi tahmin Crypto.com, Visa Kart Sahiplerine Ücretsiz Spotify ve Netflix Aboneliği Sunuyor Bitcoin Cash’e İlgi Ethereum Dolayısı İle Azalabilir Ethereum İçin Sıcak Ocak: Bilmeniz Gereken Üç Hard Fork ve ETH Fiyatına Etkileri John McAfee: Bitcoin Kısa Vadede 50 Bin Dolar Olacak ICO’lar Kan Ağlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır