Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Forbes Analisti: Kripto Para Cehenneminden Bitcoin ve Blockchain Sağ Çıkacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Forbes Analisti: Kripto Para Cehenneminden Bitcoin ve Blockchain Sağ Çıkacak
Forbes Analisti: Kripto Para Cehenneminden Bitcoin ve Blockchain Sağ Çıkacak


Bir yıl önce, Bitcoin ve kripto para birimlerinin dünyayı değiştireceği fikriyle ilgili olarak bir görüş birliği vardı. Peki bugün öyle mi? Tabi ki de hayır.

Dijital para birimi şimdi 5.000 ABD Dolarının altında işlem görüyor. Ocak ayında 20.000 $’a yakın yükselişten sonra % 77 değer kaybetmiş durumda. Diğer kripto paralar da büyük ölçüde değer kaybı yaşadılar.

Forbes analisti Jon Markman’a göre ise yüzlerce kripto paranın girişiyle kaotik bir görüntüye bürünen ve güçlü değer kayıplarına sahne olan piyasadan cehennem sonrasında Bitcoin ve onu özel kılan teknoloji Blockchain sağ çıkacak.


BTC ETH XRP
Forbes Analistinin Bitcoin’e Dair Görüşleri
Forbes analisti yazısında durumu böyle izah ediyor;

“Bir katalizör var. Dijital tokenleri takip eden insanlar, Bitcoin Cash‘in sert çatalını suçluyorlar. Daha küçüğü, adaşı kripto para biriminin kendisi daha uygun bir Bitcoin çatalıydı oysa. Ancak geçen hafta, geliştiricileri ve madencileri dijital tokenin geleceği konusunda anlaşamadılar. Böylece iki rakip kripto para, Bitcoin ABC ve Bitcoin Satoshi’nin Vizyonu (SV) olarak ayrılmaya karar verdiler.

Bu doğal olarak kötü bir fikir gibi görünüyor ve zaten öyle. Bitcoin açık kaynaklı bir proje. Geliştiriciler temel kodu kopyalamakta ve istediklerinde kripto para birimleri oluşturmakta özgürler. Onlar da zaten bunu yapıyorlar. Investing.com’da derlenen listeye göre Kasım 2018’den itibaren 2.502 kripto para birimi var. Bu kripto paraların kümülatif piyasa kapitalizasyonu, asıl fiyat değerleri daha yüksek olmasına rağmen, sadece 142 milyar dolar.

Beni affet. Ben ledi gömüyorum. Bitcoin ve genel olarak kripto paralar ile ilgili sorun, çatal meselesi değil. Bu durum, geliştiricilerin hiçbir şekilde para oluşturmaması gerektiği anlamına geliyor.

Ocak ayında kripto para birimlerinin internetin dot-com döneminde olduğu ve Şubat’ta bu binlerce kriptodan çoğunun sıfıra gittiğini yazmaya başladım. O zamanlar, böyle şeyler yazmak popüler bir pozisyon değildi. Her potansiyel yatırımcının “ben de” dijital madeni paralar hakkında anlaması gereken iki şey hakkında görüşümü öne sürdüm: Kullanılacak bir alan yok ve daha da kötüsü, kripto paraların bir tasarruf aracını temsil etmeleri pek mümkün değil.

Unutmayın, birçok şey bir tasarruf araçlarını temsil edebilir. Sanat, beyzbol kartları ve imzalı hatıralar gibi koleksiyonlar hemen akla geliyor. Kripto para birimleri, en azından büyük çoğunluğu, asla böyle koleksiyonlar gibi olmayacak.

PayPal’ın eski genel müdürü Bill Harris, Ağustos ayında Recode’ye verdiği röportajda kullandığı “Tamam, şunu söyleyeceğim: Bitcoin bir aldatmacadır” cümlesi manşetlere girmişti.

Harris, Bitcoin’in, tercümanların şüpheli yatırımların değerini yutturmaca ve acımasız savunuculukla artırdığı bir pompalama ve boşaltma planı olduğunu savunuyor. Fiyat dalgalanmaları ve coşku çok fazla olduğu için, hiçbir şeyden şüphelenmeyen yatırımcılar değersiz senetlerini bir kenara bırakarak bütün varlıklarını buraya akıtıyorlar.

Kuşkusuz, bu durumu sözde alternatif madeni paralar hakkında yaptım. ICO’lara yatırım yapmak, gerçek altın bulma ihtimalinin sıfır olduğu yüksek oranda desteklenmiş bir genç altın madenciliğinde spekülasyon gibidir. Fiyat oynaklığı ve çok fazla söz verilecek. Ancak sonuçta, yatırım değersiz. Ve her zaman da değersiz olacak.

Ancak Harris, “Bitcoin’i alternatif madeni paralarla bir araya getiriyorum. Bu bir hata, inanıyorum”, diyor.

Saf dijital para birimi iyi bir fikir. Gücü merkezi otoriteden uzaklaştırır. Ancak sorun fazla. Şu anda çok fazla para ve çok fazla şarlatan var.

Bu da geçecek. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dolandırıcıları toplayacak. Sahte yatırım binaları büyük bir hesaplaşmaya önderlik edecek. Çoğu ICO sıfıra gidecek çünkü meşru hükümetin denetim testlerini geçmeleri pek de mümkün olmayacak.”

Analiste Göre Bitcoin Kripto Cehennemi Sonrası Ayakta Kalacak ve Güçlenecek
“Bu durum Bitcoin’i ayakta tutan son dijital paralardan biri olarak bırakabilir. Bu olduğunda, benim tahminim, Bitcoin nihayetinde bugün olduğundan daha değerli olacak. Bununla birlikte, pompalama ve boşaltma planları ortaya çıktıkça ve çoğu kripto para paramparça olduğundan, tüm akranları için havayı besleyen çok fazla acı ortaya çıkmış olacak.

Hisse senedi yatırımcıları için blockchain bir oyun, Bitcoin’in kriptografik altyapısı da öyle.

Sonuçta, bu dijital defter sistemi küresel tedarik zincirlerine ve finansal hizmetlere yönelecek. Çünkü doğrulama için güvenilir faktörleri sistematik olarak ortadan kaldırıyor.

Blockchain muhasebeci, avukat ve şirketlerin idare kısımlarında çalışanları gereksiz hale getirecek.

Küresel bir bilgi teknolojisi araştırma şirketi olan IDC, blockchain’i daha büyük bir dijital dönüşümün parçası olarak görüyor. Bu gidişle sektörün 2022 yılına kadar 7 trilyon dolar değerine ulaşabileceğini öngörüyor.

Microsoft (NASDAQ:MSFT), blockchain’in gücüne erkenden kendini adapte etti. 2016 yılında finansal hizmetler ile çalışmaya başladı. Daha yakın zamanlarda, Redmond, Wash gibi yazılım devleri, defter sistemlerini yönetmesi için Azure bulut bilgi işlem platformunun ölçeklenebilirliğini ortaya koyuyor. Şirket halen bir hizmet zinciri olarak bir blok zinciri üzerinde çalışıyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Forbes Analisti: Kripto Para Cehenneminden Bitcoin ve Blockchain Sağ Çıkacak appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Forbes Analisti: Kripto Para Cehenneminden Bitcoin ve Blockchain Sağ Çıkacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

HSBC Hindistan’daki Bir Şirketin İhracat Anlaşmasını Blockchain ile Tamamladı Avrupa’da Kripto Paraların Geleceği Asya’ya Göre İyileşebilir Huobi MENA ile AI Trader Ortaklığı: Yapay Zeka Tabanlı Kripto Para Ticaret Platformu ABD’li Blockchain Firması, Birden Fazla Kripto Para Destekli Kripto Bankamatik Kartlarını Duyurdu Yatırım Fonu Ağı Calastone, 2019 Yılında Bütün Sistemini Blockchain’e Geçirecek Petrol zengini körfez sermayesi Bitcoin’in kurtuluşu olabilir, ama bir şartla!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır