Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Fon Yöneticisi Israrcı: Bitcoin ETF’si İçin Yeterince Likidite Var!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Fon Yöneticisi Israrcı: Bitcoin ETF’si İçin Yeterince Likidite Var!
Fon Yöneticisi Israrcı: Bitcoin ETF’si İçin Yeterince Likidite Var!Kripto para piyasası ve özellikle Bitcoin destekçileri, uzun yıllardır ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun Bitcoin ETF‘sine onay vermesini bekleyecek gibi gözüküyor. 2018 yılında 10’dan fazla Bitcoin ETF başvurusu yapılmış olsa da, ABD’li regülatör bunların büyük bir çoğunluğunu reddetti ve VanEck tarafından yapılan kural değişikliği başvurusunu ise son tarih olan Şubata ayına erteledi.

Uzmanların birçoğu ETF çıkacağı konusunda umutsuz olsa da, fon yöneticileri SEC’in değindiği likidite konusunda Bitcoin’in yeterli orana sahip olduğu konusunda iddialı.

ETF’ler 2022 Yılına Kadar 9 Trilyon Dolara Ulaşabilir

Borsa yatırım fonları, her geçen gün çeşitli sektörlerde önemli bir yatırım aracı olmaya devam ediyor. Araştırma firması ETFGI’nin tahminlerine göre Avrupa içerisinde listelenmiş ETF’ler ve ETP’ler 1.1 trilyon dolar değere ulaşabilir. Morgan Stanley (NYSE:MS) ise küresel ETF varlıklarının 2022 yılına kadar 9 trilyon dolara ulaşacağını belirtmekte. Charles Schwab (NYSE:SCHW) tarafından yapılan araştırmada ise yeni neslin uygulamalar tarafından erişilebilen ETF’lere yatırım yapmayı tercih ettiğini ortaya koydu. Yani borsa yatırım fonları kesinlikle geleceğin yatırım araçları olarak görülmekte.

Blockforce Capital fonunun CEO’su Erick Ervin ise, mevcut kripto para piyasasının bir ETF’yi destekleyebilecek kapasitede olduğunu vurguladı. ”Bitcoin’in 72 milyar dolarlık toplam piyasa hacmi var” diyen CEO, bunun bir çok birinci sınıf hisse senedi piyasasına kıyasla küçük olmasına karşın, nadir bulunan varlıklara odaklı ETF’lerin de piyasada bulunduğunu söyledi ve iShares’in IWC ETF’sinin sadece 900 milyon dolarlık bir varlığa dayalı olduğunu vurguladı.

Bitcoin ETF’si için emsallere bakıldığında piyasada yeterli likidite olduğunu belirten Ervin, son kararın Şubat ayına kadar verileceğini ifade etti.

Fon Yöneticisi Israrcı: Bitcoin ETF’si İçin Yeterince Likidite Var! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Fon Yöneticisi Israrcı: Bitcoin ETF’si İçin Yeterince Likidite Var! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Cobra Hız Kesmeden Devam Ediyor: Bitcoin Cash Bitcoin Değil, Alakasız bir Alt Koindir! Coinbase CEO’sundan Gizlilik Odaklı Koin Övgüsü ABD Dışişleri Bakanı’ndan Bitcoin açıklaması: SWIFT gibi düzenlenmeli Chainalysis, Hizmet Portföyüne Dört Yeni Kripto Para Ekledi Düşüşler onun umrunda değil: Tim Draper çılgın Bitcoin tahminini yineledi Robert Kiyosaki: ABD Doları Yerini Kripto Paralara Bırakabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır