Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Finansal İstikrar İçin “Bitcoin Tehdidi”

Ana Sayfa » ALTCOİNLER » Finansal İstikrar İçin “Bitcoin Tehdidi”
Finansal İstikrar İçin “Bitcoin Tehdidi”

Yves Mersch, Avrupa Merkez Bankası yönetim kurulu üyesidir. Bankalar Bitcoin ile ilgileniyorsa Bitcoin’in ekonomisi için tehdit unsuru olduğu söylenebilir.

Alman bir gazeteye, Börsen-Zeitung’un verdiği röportaja göre, Bitcoin işlem nacmi “nispeten düşük” durumda ve böylelikle para politikası için bir sorun bulunmamaktadır.

Fakat, şu uyarı da dikkate alınmalıdır:

“Borsa gibi finansal piyasa altyapıları bu işe girdiğinde en çok endişe duyan şey finansal istikrara büyük bir tehdit oluşturuyor” 

Bunun yanı sıra, dijital para birimlerini çevreleyen “spekülatif hype”nin yatırımcı güvenliği ile alakalı kaynağı olduğuna da değindi. “Bitcoin yatırımcıları kumar oynamakta özgürdür” dese bile kaybı yaşayıp ECB’ye şikayet etmemeleri gerektiğini belirtti.

Bankalardan ve diğer kripto para birimlerinden getirilen yenilikler alternatif olarak bankaların en kısa sürede “anında ödeme” gerçekleştirebilmeleri gerektiğinden Mersch’in yorumu gerçekleşmeden bir ay sonrasında geldi.

Kaynak: Coindesk

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Finansal İstikrar İçin “Bitcoin Tehdidi” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC’ten Ceza Yiyen ICO Şirketi Olayı Mahkemeye Taşıyor Youtube Bitcoin yasağında geri adım attı: “Hata yaptık” Novogratz’tan Bitcoin fiyatında konsolidasyon tahmini Bitcoin borsası Poloniex’ten skandal adım: İşlemler geri alındı Bitcoin ve Ethereum Rotayı Jamaika’ya Çevirdi! Monero Hard Forku Yaklaştı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır