Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Finans Sektörünün Devlerinden Mastercard Yeni Bir Blockchain Patenti Aldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Finans Sektörünün Devlerinden Mastercard Yeni Bir Blockchain Patenti Aldı
Finans Sektörünün Devlerinden Mastercard Yeni Bir Blockchain Patenti AldıDünyanın en önde gelen finans şirketlerinden olan Mastercard (NYSE:MA), Blockchain ile ilgili yeni bir patent almayı başardı. Mastercard’ın aldığı bu yeni patent, Blockchain ağı içerisinde farklı türlerdeki işlemlerin onaylanmalarını sağlıyor.

ABD merkezli finans şirketlerinden Mastercard 9 Ekim’de “parçalı” ve “onaylı” Blockchainler ile alakalı yeni bir patent aldı.

Mastercard’ın aldığı patentte “birden fazla işlem türünü barındırabilen” bir Blockchain sisteminden bahsediliyor. Patente göre Blockchainlerde bu özelliğin olması adeta bir şart çünkü Blockchain içerisindeki tüm işlemlerin birbirine benzer türlerde olmaları gerekiyor. Ayrıca Blockchain içerisindeki işlemlerin yer yer boyut bazında da birbirlerine benzemek zorunda olduklarını unutmamak gerekiyor. Bu durum bazı Blockchain ağlarının kullanım alanlarını kısıtlıyor.

Mastercard, Blockchain içerisinde bulunan blokların “birden çok alt ağdan” veri çekmesini ve bu sayede onaylanmış bloğun üstündeki hash kodunun her türlü işlem için geçerli olmasını istiyor.

Şirketin Blockchain ile ilgili aldığı ilk patent Kasım 2017’deydi. Mastercard, o dönemlerde Blockchain içerisindeki işlem mesajlarının bir “finansal kurum kaynağıyla oluşacağı ve bir veya birden fazla kritere göre ayarlanabileceği” bir sistemin patentini almıştı.

Mastercard bunun haricinde Temmuz 2018’de de Blockchain ile ilgili bir çalışma düzenlemişti. Şirket Temmuz 2018 dönemlerinde aslen itibari para için tasarlanmış bir sistemi kripto para aktarımı için kullanmayı düşündü. Mastercard, itibari para için hazırlanmış sistemin çok daha hızlı ve çok daha güvenli olacağına inandığı için böyle bir sistemde kripto para kullanmanın da verimli olacağına inanıyor.

Finans Sektörünün Devlerinden Mastercard Yeni Bir Blockchain Patenti Aldı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Finans Sektörünün Devlerinden Mastercard Yeni Bir Blockchain Patenti Aldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tether’ın Çöküşü Bitcoin’e Ne Kazandıracak? Ethereum’da şaşkınlık yaratan durum: 87,000 dolarlık işlem ücreti Bitcoin ve kriptolar için SWIFT’e benzer ağ geliyor! Son Dakika: ZCASH Coinbase Borsasında Listelendi Bitcoin ve altın birlikte hareket etmeye başladı Bitcoin ve Kripto Para Dünyasının Merakla Beklediği tZERO Devrede

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır