Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Finans Devi SBI, Ripple ‘ın Japonyadaki kullanım alanını genişletiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Finans Devi SBI, Ripple ‘ın Japonyadaki kullanım alanını genişletiyor
Finans Devi SBI, Ripple ‘ın Japonyadaki kullanım alanını genişletiyor

© Reuters.  © Reuters.

SBI, Ripple ‘ın Japonyadaki kullanım alanını genişletiyor. Ripple ve XRP son birkaç aydır hep manşetlerde. Ripple finans sektöründe kendini adeta çimentoladı. SBI finansal brifinginde şirketin CEO’su Yoshitaka Kitano, XRP’yi proje R3 olarak adlandırdığı platformu tanıtmak için kullanmayı planladıklarını söyledi.

Yoshitaka Kitano şu açıklamaları yaptı:

XRP Tokeninin daha kapsamlı kullanılmasını sağlayacak proje R3’ü oluşturma planları yapıyoruz.

SBI Grubu, Japonya’nın en büyük finansal kurumları arasında gösteriliyor. Şirket, biyoteknoloji, varlık yönetimi ve Ripple ‘ın Japonyadaki kullanım alanlarında üç ana iş kolunda faaliyet göstermekte. SBI, SBI Ripple’in kurulmasından bu yana tüm Asya’da XRP tabanlı ürünlerin geliştirilmesinde lider konumunda.

Ripple ‘ın Japonyadaki kullanım ve R3 projesi.SBI Group, Mayıs 2017’de R3CEV için 107 milyon dolarlık bir finansmana sahip. R3CEV ise dünyanın şimdiye kadar bildiği en büyük blockchain konsorsiyumu. Girişimciler için Blockchain ağları geliştirmek üzere yüz milyonlarca dolarlık fon ayrıldı. O zamandan beri, SBI Grubu, büyük ölçekli şirketler için çeşitli Blockchain tabanlı sistemlerde kullanılacak olan R3’ü meydana getirmeye çalışıyor. SBI Group tarafından işletilen Rusya’nın en büyük bankalarından biri olan SBI Bank LLC, nisan ayında, yüzlerce finans kurumunun işbirliği ile R3 blockchain konsorsiyumuna girdi. SBI’dan şu açıklama yapıldı:

Biz Blockchainleri FinTech inovasyonunun temel unsurları olarak görüyoruz. Ripple ‘ın Japonyadaki kullanım ve Japonya dışında farklı alanlar üzerinde çalışıyoruz. Bu çaba ile küresel ölçekte Blockchainin de gelişimine katkıda bulunabileceğimize inanıyoruz.

SBI henüz XRP entegrasyonunun detaylarını açıklamadı. Ancak analistler, SBI’nın bankaları XRP’yi kullanmaya teşvik edebilecek ve bankanın sınır ötesi işlemlerde kullanılacak bir platform üzerinde çalıştığına inanıyor.

Ripple Finansal Dünyayı devralmayı amaçlıyor.Geçtiğimiz günlerde, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, CNBC ile yaptığı röportajda, Ripple’in vizyonunu anlattı. Şirket, büyük bankaları kendi Blockchain ağlarını kullanmaya ikna etmeyi planladığını söyledi. Sözleri şu şekildeydi.

Bu süreç bizim için inanılmaz. Her hafta aşağı yukarı bir banka ile anlaşma imzalıyoruz. Zaten Kuveyt’in en büyük bankası bize katılmıştı. Bu oranda hız kazanmaya devam edersek, ağ yakında küreselleşecek. Daha fazla banka birleştiğinde de, ağımız daha değerli olacak.

SBI ile bu gerçekleştirilen bu yeni proje, XRP’nin geleneksel finansal sektöre entegre olması ve nihayetinde sektörde tek söz sahibi olma hedefine ulaşmasına yardımcı olacak.

Yazımızı düzenlediğimiz esnada XRP 0.459155 $ seviyesinde işlem görüyordu. Ripple (XRP) USD karşısında% 1,14 ve Bitcoin karşısında% 1,14 artış gösteriyor. 24 saatlik işlem hacmi 368.523.815 $ ve piyasa değeri 18,323,865,475 $ civarında.

Bugünkü yazımız Ripple ‘ın Japonyadaki kullanım alanını ile ilgiliydi. Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Finans Devi SBI, Ripple ‘ın Japonyadaki kullanım alanını genişletiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Singapur’dan Bitcoin’in Doğum Gününe Özel ‘Token Günü’ Hamlesi! Chainalysis: Hala Aktif İki Grup, 1 Milyar Dolarlık Kripto Para Hacklenmesinden Sorumlu Tone Vays: Bitcoin’in 5.000 Doları Geçmesi Önemli Değil, Trend Daha Önemli Ethereum İçin Sıcak Ocak: Bilmeniz Gereken Üç Hard Fork ve ETH Fiyatına Etkileri Yeni Bitcoin fiyat tahmini: Lambo test sürüşüne çıkabilirsiniz Bitcoin düşüşü: Kripto para kısa vadede alarm veriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır