Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Filipinler’deki Ekonomik Bölgede 19 Tane Lisanslı Kripto Para Borsası Bulunuyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Filipinler’deki Ekonomik Bölgede 19 Tane Lisanslı Kripto Para Borsası Bulunuyor
Filipinler’deki Ekonomik Bölgede 19 Tane Lisanslı Kripto Para Borsası BulunuyorFilipinler hükümeti tarafından yönetilen Cagayan Ekonomik Bölge Otoritesi, bölge içerisinde resmi olarak faaliyet göstermeleri için on dokuz farklı kripto para borsasına lisans verdi. Bu on dokuz şirkete ek olarak başvuru ücretini yapmış ve şu anda değerlendirme sürecini bekleyen sekiz farlı şirket var.

Resmi Lisans

Filipinler hükümeti tarafından yönetilen Cagayan Ekonomik Bölge Otoritesi (CEZA), dijital para sektörü için özel olarak hazırladığı lisansı alan şirketlerin bir listesini yayınladı. CEZA tarafından yayınlanan bu listede hatırı sayılır miktarda şirket var.

12 Ekim itibariyle CEZA’de resmi olarak faaliyet göstermeye hak kazanmış olan on dokuz farklı şirket bulunuyor.

“Bu lisanslar, lisans sahiplerine sınır ötesinde finansal teknoloji alanında çözümler uygulama ve sınır dışında dijital para borsası olarak faaliyet gösterme imkanı tanıyor.”

CEZA’den iki farklı lisans alınabiliyor. Bunlardan biri daha ‘normal’ olarak tanımlanırken diğeri biraz daha spesifik imkanlar tanıyor. Philippine News Agency tarafından yapılan haberlere göre normal lisansı almak için 85, diğer lisansı almak için ise 360 bin dolar civarında para harcamak gerekebiliyor.

Lisans almayı başarmış olan şirketler arasında Golden Millennial Quickpay, Ultra Precise Investment gibi şirketler bulunuyor. Ayrıca bu şirketlere ek olarak değerlendirme sürecinde olan Bitventures Inc., Mbex Inc. gibi sekiz farklı şirket var.

CEZA, bundan birkaç ay önce yaptığı açıklamalarda başlangıç aşaması için toplamda 25 lisans oluşturmayı planladığını belirtmişti. CEZA bu lisanslar sayesinde özellikle fintech alanında 20 bin kişiye istihdam sağlanabileceğini düşünüyor.

Filipinler’deki Ekonomik Bölgede 19 Tane Lisanslı Kripto Para Borsası Bulunuyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Filipinler’deki Ekonomik Bölgede 19 Tane Lisanslı Kripto Para Borsası Bulunuyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü Danışmandan Ethereum Classic Yorumu Casper Labs Kurucusu: Gelecekte Üç Ethereum Tokeni Olacak Ripple balinası, Coinbase duyurusundan sonra 161 milyon XRP’yi taşıdı Bitcoin, 2018 Yılında PayPal’dan Altı Kat Daha Fazla İşlem Gerçekleştirdi Binance’nin Wechat ve Alipay ile olan ortaklığına yalanlama geldi Dolar ve Euro’da Son Dakika Fiyatları, Altın Son 7 Ayın Zirvesinde, Benzin İndirimi, Öne Çıkan Ekonomi Haberleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır