Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Google, Chrome Kullanıcılarını Hacklenme ve Cryptojacking’den Korumak İçin Harekete Geçti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Google, Chrome Kullanıcılarını Hacklenme ve Cryptojacking’den Korumak İçin Harekete Geçti
Google, Chrome Kullanıcılarını Hacklenme ve Cryptojacking’den Korumak İçin Harekete GeçtiGoogle (NASDAQ:GOOGL) kendi tarayıcısı Chrome‘un eklentileri ve eklenti geliştiricileri için daha katı kurallar getiriyor ve bu hamle ile tarayıcı üzerinden kripto hacklenmeleri ile madencilik amaçlı kötü yazılımların önüne geçmeyi hedefliyor.

Pazartesi günü yapılan duyuruya göre, internet ve teknoloji devi Chrome tarayıcısının harici bağlantı kurma izinleri konusunda bir dizi yeni kural getiriyor ve Chrome Web Store üzerindeki geliştiricilere de sıkı şartlar koşuyor.

Google yayınladığı bir blog gönderisinde konu hakkında şunları ifade etti:

”Kullanıcıların yükledikleri eklentilerin güvenilir, gizlilik koruyucu ve verimli çalıştığına güvenebilmeleri çok önemli. Kullanıcılar her zaman kendi eklentilerinin yapabildikleri ve veri erişimi hakkında tam şeffaflığa sahip olmalı.”

Şu an beta sürümünde olan Chrome 70 kullanıcıları, bir eklentinin belirli sitelere erişimini engelleme veya herhangi bir siteye erişim yapmadan önce eklentinin her defasında izin istemesi gibi yetkilere sahip olacak.

Google bunun yanı sıra ”güçlü izinler” isteyen eklentilerin ”ek uyum gözden geçirmelerine” tabi tutulacağını da vurguladı.

Teknoloji devi bu hamlenin site verilerine erişimi olan eklentiler üzerindeki şeffaflığı ve kontrolü arttırmak adına atıldığını belirtti. Bunun yanı sıra Pazartesi gününden itibaren gizli veya örtülü kodlara sahip hiçbir eklentinin Web Store üzerinde barınamayacağını da ekleyen yetkililer, bu gibi eklentilerin yeni kurallara uymak için 90 günleri olduğunu da belirtti. Google’ın açıklamalarına göre Web Store’dan engellenen zararlı ve kural ihlali yapan uygulamaların %70’inden fazlası, örtülü kod kullanmakta.

Google, Chrome Kullanıcılarını Hacklenme ve Cryptojacking’den Korumak İçin Harekete Geçti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Google, Chrome Kullanıcılarını Hacklenme ve Cryptojacking’den Korumak İçin Harekete Geçti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto tarihinde bir ilk: Ethereum Bitcoin’i geçti! Güney Kore ICO Yasağını Kasım Ayında Kaldırabilir – Kripto Para Piyasası Yükselişe Geçecek Mi? PwC En Çok Blockchain Uzmanı Arayan Şirketlerin Başında Geliyor Binance Hackinde Çalınan BTC’ler Satılıyor Zhao’dan Borsa Açıklaması BitOasis Kripto Para Borsası Monero ve ZCash’i Platformdan Çıkarttı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır