Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Fidelity’nin Kripto Para Sektöründeki İlk Müşterisi Mike Novogratz Oldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Fidelity’nin Kripto Para Sektöründeki İlk Müşterisi Mike Novogratz Oldu
Fidelity’nin Kripto Para Sektöründeki İlk Müşterisi Mike Novogratz OlduKripto para sektörünün önde gelen isimlerinden Mike Novogratz, Fidelity‘nin sunduğu kripto para tabanlı emanet hizmetinin ilk müşterisi oldu. Bu hizmet, 27 milyon insana ve 23 bin şirkete altyapı ve servislerini sunuyor.

Hedge Fonlarından ve Enstitülerden Talep

Fidelity’nin CEO’su Abigail Johnson, yaptığı resmi basın açıklamasında şirketin ana amacının kripto paralara olan erişimi kolaylaştırmak olduğunu ifade etti. Fidelity Digital Assets hedge fonlarına, akademik enstitülere ve emeklilik fonlarına uygun kurumsal hizmet vermeyi hedefliyor.

Açılışından sonra 24 saat içinde FDA, alanda benzer amaçlara sahip Galaxy Digital’i emanet hizmetinin ilk müşterisi olarak kabul etti. Jessop konu hakkında şunları söylüyor:

“Galaxy Digital’in müşterimiz olması, kurumsal yatırımcıların kripto paralara ilgi duyduğunun bir göstergesidir. Ev ofisleri, hedge fonları ve diğer yatırımcılar bu imkanları değerlendirmeye başlıyor.”

Bu yılın Ocak ayında Novogratz, Galaxy Digital’e kripto para ve blockchain alanlarında tüccarlara yönelik tam kapsamlı bankacılık hizmeti oluşturması için 302 milyon dolarlık yatırım yaptı. Birkaç ay sonra Galaxy Digital Kanada Borsası’nda kendini gösterdi ve yatırımcıların hizmetine sunuldu.

Galaxy Digital, kriptopara ve blockchain projelerine sunduğu yatırım imkanlarının yanısıra büyük çaplı yatırımcılar ve kurumsal müşterilere danışmanlık hizmeti veriyor.

“Firmamız teknoloji, yatırım, danışmanlık ve ticaret alanlarında derin kurumsal hizmete sahip yetmişin üzerinde çalışana sahip olacak.” 

Fidelity ve Galaxy Digital arasında bu ortaklığın Novogratz’ın yönettiği şirketin müşterilerini Fidelity aracılığıyla kripto para piyasasıyla tanıştıracağı düşünülüyor. Fidelity Digital Assets’in oluşturulmasından önce müşterilerin Fidelity’nin partner şirketi olan Coinbase’ten Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar satın almış olması da bu düşünceyi kanıtlar nitelikte.

Gelecek Parlak Görünüyor

Geçtiğimiz 9 ay içinde kripto para piyasasının altyapısı, özellikle varlık türlerinin kurumsallaşmasıyla oldukça sağlamlaştı. Bu alanda yapılan ileri altyapı sağlamlaştırma çabaları, yasal olarak düzenlenmiş finansal kurumların varolan müşteri tabanında kripto paralara olan ilginin büyüdüğünü gösteriyor.

Fidelity’nin Kripto Para Sektöründeki İlk Müşterisi Mike Novogratz Oldu isimli makale Mert KARAGÖZOĞLU tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Fidelity’nin Kripto Para Sektöründeki İlk Müşterisi Mike Novogratz Oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İşte 2 ünlü analistten 2 kritik Bitcoin tahmini Binance ile İlgili Sorunlar Binlerce Dolarlık Kayba Neden Oldu! Almanya’nın Dev Menkul Kıymet Borsası, Ülkenin İlk Kripto Para Trading Uygulamasını Piyasaya Sürdü! 5 Şubat Bitcoin analizi: BTC yatay hareketleri pozitif momentuma sahip Bitcoin 8.000 Dolar Üzerinde, Diğer Kriptolar Artışta Bu Roman Yazarı Bitcoin Yaratıcısı Satoshi Nakamoto Olabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır