Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

FBI’dan 4 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı Tutuklaması

Ana Sayfa » GÜNCEL » FBI’dan 4 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı Tutuklaması
FBI’dan 4 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı Tutuklaması

© Reuters.  © Reuters.

FBI tarafından özel olarak finansal ve mali ekiplerin ortak operasyonu sonucunda 4 milyon dolarlık kripto para dolandırıcılığı olayında son noktaya basıldığı açıklandı. AriseBank CEO’su Jared Rice Sr isimli 30 yaşındaki genç adam bugüne kadar çeşitli yollar aracılığı ile 4 milyon dolarlık kripto para dolandırıcılığı yaptığı iddiası ile FBI tarafından tutuklandı ve sorgulandı. FBI yetkilileri konu hakkında basına açıklama yapmazken, basın sözcüsü ise kripto para dolandırıcılıkları konusunda daha fazla çalışmalar yapacak olduklarını ve kripto paraların dolandırıcılık vakalarına aracı olmasına izin vermeyecek olduklarını açıklamıştı.

FBI tarafından yapılan operasyon ile tutuklanan 30 yaşındaki AriseBank CEO’su Jared Rice Sr, müşterilerinin 4 milyon dolarlık dolandırıcılık olayına kurban gitmesine sebep olurken, 30 yaşındaki genç adamın bu paraları geri verip veremeyecek olduğu veya nasıl geri verecek olduğu konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Yasal olarak ABD’de kripto paralar ile ilgili bu ve buna benzer vakalar sık yaşanırken, ülkede yaşanan olaylar çoğunlukla kripto para dolandırıcılıklarının engellenmesi ve mevcut dolandırıcılık vakalarının önüne geçmek yönünde ciddi tehditler dolayısı ile olmakta.

Bu içerik bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

FBI’dan 4 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı Tutuklaması - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Altın tutkunundan Bitcoin ve altın için ilginç anket… Telekomünikasyon Devinden Blockchain’li Su Arıtma Cihazı Geliyor CBOE ve CME’nin Bitcoin Vadelilerinin Hacmi, Kurulduğu Günden Bugüne En Düşük Seviyelere Geriledi Bitcoin’in ”Deneysel Projesi”, Resmen İran Sınırlarına Giriş Yaptı! Sahte Satoshi yeni bir iddia ile tekrar gündemde Ethereum Fiyatı 350 Doları Geçecek mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır