Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum’un Ölçekleme Sorunu Bitcoin İle Kıyaslanamaz: George Hotz

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum’un Ölçekleme Sorunu Bitcoin İle Kıyaslanamaz: George Hotz
Ethereum’un Ölçekleme Sorunu Bitcoin İle Kıyaslanamaz: George Hotz

© Reuters.  © Reuters.

Ethereum’un ölçekleme sorunu Bitcoin ile kıyaslanamaz bile, neden mi? makalenin geri kalan kısmında bunun nedenini açıklamış olacağız. Kripto para birimlerinin ana sorunlarından biriside ölçeklendirme sorunlarıdır. Son günlerde Ethereum hakkında çıkan ölçeklendirme sorunu haberlerini duymuşsunuzdur.

Ethereum’un Ölçekleme Sorunu Bitcoin İle Kıyaslanamaz

San Francisco’da düzenlenen Blockchain haftası (SFBW) boyunca, bir çok etkinliğin yanı sıra BCH DEVCON gibi projelerde kitlelerin beğenisine sunuldu.

Blockchain haftasına katılan Comma.ai kurucusu ve geliştiricisi George Hotz;

”Ethereum,dApps ve Lightning Network ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Hotz, Ethereum sözleşmelerinin ve gelişiminin hepsini incelediğini ve ona göre Ethereum’un harika bir platform olduğu” söyledi.

George Hotz sözlerine şöyle devam etti:

” Eğer siz kullanışlı bir platform arıyorsanız ve para karşılığı çok daha fazlasını kazanmak istiyorsanız Ethereum tam size göre. Ayrıca oldukça havalı da.”

Ayrıca George Hotz, yaptığı konuşmada, Ethereum‘un artan yükü kaldıramadığı ve Ethereum’un küresel kitle adaptasyonunu sağlamak için geliştirdiği ICO projeleri hakkında da sorular sorup kendi cevapladı.

George göre, Ethereum platformunda ölçeklenebilirlik problemleri sadece bir efsanaden ibaret. Ve ona göre ölçeklenebilirlik problemi olan yegane kripto para Bitcoin’di. Fakat Ethereum şirketininde, Crypyo Kitties’ı çalıştırmak için kullandığı sözleşmeler, ölçeklenebilirlik konusunda Ethereum’a sıkıntı çıkarabilir.

Bununla beraber George, Bitcoin ve ölçekleme sorunları hakkında da konuştu. Lightning Network (L.N.) hakkında yorumda bulundu ve bu ağın Bitcoin’in sorunlarına çözüm için uygun olmadığını iddia etti.

George Hotz’ın Lightning Network ve Bitcoin hakkında yaptığı yorum:

“Geçenlerde Bitoin ile işlem yapmak zorunda kaldım ve inanabiliyor musunuz bu işlem için tam tamına 17 dolar ödedim. Resmen insanla dalga geçiyorlar. Lightning Network hem karmaşık hem de işe yaramıyor. Bence Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorunu için Lightning Network’dan daha fazlasına ihtiyacı var.”

George Francis Hotz Kimdir ?George Francis Hotz, iPhone’un kilidini açan ilk bilgisayar korsanıdır. Hotz yazdığı bir kod sayesinde elindeki İphone’un sadece tek hatta çalışırken unlocked versiyona yani bütün hatlarda çalışır hale getirmiştir. Ayrıca iOS için jailbreak ve bootrom exploit programlarını geliştirmiştir. Eylül 2015 itibariyle, George, araç otomasyon makinesi öğrenim şirketi comma.ai üzerinde çalışıyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum’un Ölçekleme Sorunu Bitcoin İle Kıyaslanamaz: George Hotz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i Öldürme Düğmesi Hayali Gab’ın Kurucusunun Hesabı, Square’in Cash App Uygulamasından da Kaldırıldı! Kripto Para Piyasasının Kurumsal Yatırımcıları, OTC Platformlarına Yönelmeye Başladı Bitcoin’in sıradaki büyük testi: Şükran Günü dönemi Bitcoin 12.600 Doları Kırdı, Altcoinlerde Son Durum Bitcoin’e Yatırım Yaptı, Elindekilerin Yüzde 95’ini Kaybetti: Sean Russell’ın Hikayesi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır