Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Cash, Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösterebilir Mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Cash, Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösterebilir Mi?
Bitcoin Cash, Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösterebilir Mi?

© Reuters.  Bitcoin Cash, Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösterebilir Mi?© Reuters. Bitcoin Cash, Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösterebilir Mi?

Bitcoin Cash, en pürüzsüz ve en yaygın olarak kullanılan Bitcoin çatallarından (fork) bir tanesidir. Bitcoin’in diğer hiçbir çatalı (fork) Bitcoin Cash (BCH) kadar başarılı olmamıştır. Bu açıdan bakıldığında, Bitcoin Cash’in (BCH) diğer bütün çatallara karşı daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

BitcoinCash, üretilme amacı itibariyle, kişiler arası elektronik para transferini internet üzerinden sağlama noktasında büyük bir gelişme olarak algılanabilir. Ayrıca, BCH adından da belli olduğu üzere “cash” yani nakit ihtiyacını çözmek üzere de programlandırılmıştır. BCH / USD çiftinin son günlerde artış göstermesi de likidite ihtiyacının artmasıyla paralellik göstermiştir. Bitcoin Cash’in dönüşüm hızından dolayı nakde en yakın dijital para birimlerinden bir tanesi olduğu düşünüldüğünde bu durum daha iyi anlaşılacaktır.

Bitcoin Cash’in (BCH) Bitcoin’in tahtını alıp alamayacağını tahmin etmek çok zor fakat tahtını sallayacağını garanti edebiliriz.

Bitcoin hemen hemen herkes tarafından bilinen bir para birimidir. O yüzden Bitcoin’den bahsetmek artık gereksiz olabiliyor. O yüzden gelin Bitcoin Cash’e biraz daha yakından bakalım.

Bitcoin Cash’in Yükselişi

2018 yılının ilkbahar ayında kripto para birimi borsalarının değer kazanmasıyla birlikte Bitcoin Cash, kripto pazarının en büyük kazananlarından biri olarak görülmeye başlandı.

2018 Nisan ortalarında BCH, bir diğer sert çatala yaklaştıkça sürekli bir yükselişe geçti. Hem tüccarlar hem de Bitcoin Cash (BCH) tutkunları; Bitcoin Cash’in, dijital para birimlerinin benimsenmesini bir üst seviyeye taşımak için yenilikçi araçlara sahip olduğuna inanıyorlar.

Bitcoin Cash 16 Mayıs 2018 tarihi itibariyle, CoinMarketCap’e göre 1.286,58 Dolar seviyesinde işlem görüyor. Aynı tarihte Bitcoin ise 8.716,79 Dolar bandında işlem görmektedir.

Kripto para piyasaları var olduğu sürece, Bitcoin Cash yaygın bir şekilde kabul gören en başarılı Bitcoin çatalı (fork) olma özelliğini koruyacaktır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi Bitcoin Cash nakit işlemlerinde kullanılmak üzere çatallaşmıştır ve hali hazırda yoğun ve amacına uygun bir şekilde kullanılmaktadır.

Bitcoin Cash’in Temel Özellikleri

Kripto para piyasalarındaki başarısının ardından, BCH sürekli olarak takipçi, yatırımcı ve tüccar kazanmıştır. BitcoinCash, şu anda, iş hayatında kullanılan en kullanışlı dijital para birimi olarak kabul ediliyor. Bu nedenle, 2018’in ikinci çeyreğinde birçok tüccar tarafından ticari işlemlerde kullanıldı.

Bitcoin Cash (BCH) dijital para birimi, temel olarak aşağıdaki özellikleri içerir:

  • Daha büyük blok boyutu – yaklaşık 8 Mb
  • Farklı işlem imzasıyla “Replay” ve “Wipeout” koruması
  • Düşük hash oranı durumunda çalışma kanıtının karmaşıklığını hızlı bir şekilde ayarlama becerisi
  • Global ödemeler için düşük masraf çözümleri

İşlem ücretleri

Bitcoin ve BitcoinCash arasındaki belirgin farkın yanı sıra, bu iki dijital para birimini rakip haline getiren çok daha fazla özellik var. Bitcoin (BTC) için işlem ücretleri daha yüksektir, bu da işlem kapasitesini sınırlar. Kullanıcı yüksek işlem ücretini ödemediği sürece hiçbir işlem yapılmaz. Bu durum Bitcoin ağını birçok kullanıcı için kullanışsız bir hale getirir.

BitcoinCash (BCH) ağı, işlem ücretinin her işlemde en düşük seviyede kalmasını ve dijital varlıkların işleme sırasında gereksiz gecikmelere neden olmamasını sağlamak için bloklarda geniş bir alana sahiptir.

Eşler Arası (Peer to peer) Nakit

Bitcoin Cash’in (BCH) asıl amacı, dünya çapındaki kripto ödemelerini daha hızlı ve güvenli bir hale getirmektir. Bitcoin’in de aynı şekilde davranması gerekiyordu, ancak Bitcoin işlem ücretlerini arttırdı ve eşler arası bir dijital nakit sistemi olmak yerine bir “değer deposu” haline dönüştü.

Satıcı Desteği

Bitcoin (BTC) müşterilerini kaybetmeye devam ederken, Bitcoin Cash’in müşteri desteğini kazanması bir sır değil. Bu, daha iyi kullanıcı deneyimi ve BCH platformunda tanık olunan düşük işlem ücretlerine bağlanabilir. Bitcoin (BTC), bir zamanlar Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul eden, ancak ağın güvenilmez performansından dolayı işlemlerini durduran Dell, Microsoft ve Steam gibi önemli satıcılarını kaybetti.

Kripto Para Uzmanları Bitcoin Cash (BCH) Hakkında Ne Diyor?

Birçok kripto analisti BCH’yi dijital para piyasasının ilk beşinde yer alabilecek kadar iyi bir yatırım aracı olarak önerdi. Bu durum da BitcoinCash’in (BCH) kripto para birimi dünyasında yeni zirvelere çıkma potansiyelini gösteriyor. Özellikle uzun vadeli yatırımlar için önerilen BCH gün geçtikçe zirveye bir adım daha yaklaşıyor.

11 Nisan 2018 tarihinden bu yana, Bitcoin’in değeri önemli ölçüde artmıştır. Tüccarlar, Bitcoin’e vergi konusunda yapılan baskı azaldığında bu artışın hat safhaya ulaşacağını öne sürüyor. Bazı şeyleri zaman gösterecek ama yine de uzun vadeli yatırım amacınız varsa bunu BitcoinCash (BCH) alarak değerlendirebilirsiniz.

Bitcoin Cash’in Kazanmasını Sağlayabilecek 5 Temel Neden

Bitcoin Cash, 15 Mayıs 2018 tarihinde planlanan bir ağ yükseltmesiyle, operasyonlarını ileri seviyeye taşıyacak bir özellikler listesi yayınladı. Planlanan değişikliklerden biri; çeşitli op kodlarını barındırmak için blok boyutundaki artıştır. Bu bağlamda Bitcoin Cash blok boyutunu 4 katına çıkararak 32 MB’a ulaştı.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, BCH yüksek derecede talep edilen bir kripto para birimine dönüştü.

Geçtiğimiz dokuz ay boyunca, BitcoinCash ağı, diğer dijital paralardan daha iyi bir şekilde, büyük miktarda altyapı ve destek biriktirdi. BCH, sunduğu avantajlara ek olarak kullanıcı kazanma ve değerleme açısından da büyük bir yükseliş gösteriyor.

Birçok kişi ve kuruluş, Bitcoin Cash’in kripto alanında güçlü bir rakip olduğunu ve son başarılarının sadece buzdağının görünen yüzü olduğunu düşünüyor. Başka bir ifadeyle; Bitcoin Cash potansiyelini henüz tam olarak göstermemekle beraber ilerleyen günlerde kendini daha iyi göstermeye başlayacaktır.

Bitcoin Cash’i Nereden Satın Alabilirsiniz?

Bitcoin Cash’in popülerliği günden güne arttığından artık ona ulaşmak ve satın almak da çok kolay bir hal aldı. Hemen hemen bütün dijital para birimi borsalarında işlem gören Bitcoin Cash, (BCH) son günlerde yoğun bir ilgi görüyor. Yükselişinin bir diğer temel nedeni de bu aslında. Ayrıca, Tavsiye olarak Binance borsası üzerinden kolayca işlem yapabilirsiniz.

Sonuç

Sonuç olarak BitcoinCash istikrarlı yükselişini sürdürüyor. Yavaş ama emin adımlarla ilerleyen BCH uzun vadeli yatırım planlayan yatırımcılar için biçilmiş kaftan. Hemen hemen bütün kripto para platformlarında işlem gören Bitcoin Cash, 2018 yılı itibariyle binlerce işletme tarafından kullanılmaya başlandı. Bu durum Bitcoin Cash’e (BCH) duyulan güvenin arttığı anlamına geliyor. Eğer, Bitcoin Cash için her şey yolunda giderse 2018 yılı sonunda 6700 dolardan işlem görmesi bekleniyor. BCH, bu açıdan bakıldığında kısa vadeli yatırımcılara da hitap edebilecek bir yatırım aracı olarak görünüyor.

Bitcoin Cash, Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösterebilir Mi? isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Cash, Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösterebilir Mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Berlau: SEC’in Kripto Para Politikaları Doğru Değil Tam 6 milyon dolarlık Bitcoin talep ettiler… Nouriel Roubini’nin Facebook’un kripto parasına yönelik çarpıcı açıklaması Upbit CEO’sundan Regülasyon Açıklamaları Stephen Innes: Daha Gidilecek Çok Düşüş Var – 3.500 ile 2.500 Dolar Arası Mümkün Bitfinex Kripto Para Borsası BitTorrent Token’i Listelediğini Duyurdu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır