Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum’un “Fork” Hazırlıklarına Girmesiyle Kriptolar Artış Yaşıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum’un “Fork” Hazırlıklarına Girmesiyle Kriptolar Artış Yaşıyor
Ethereum’un “Fork” Hazırlıklarına Girmesiyle Kriptolar Artış Yaşıyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Ethereum’un madencilik problemini çözmek üzere “fork” hazırlıklarına girmesiyle yükseldi.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para piyasası kapasitesine sahip Ethereum, %3,42 artışla 557,23 dolar oldu.

Fork, Ethereum kodunda sözde bir “difficulty bomb” etkisiz hale getirmek için yapılan bir girişim. Değişimin anlamı, orijinal blockchain kullanıcılarının yazılımlarını güncellemeleri gerekiyor ancak madenciliği daha da zorlaştırmak için tasarlanan bir özelliği etkisiz kılacak.

Özelliik aslında çalışma için gerekli eforun sarfedildiğini açıklamak ya da çalışma istenmeyen şeyleri kontrol etmek için kodlandı, rastgele seçilen bir sonraki blokun yaratıcısını doğrulama ispatı amaçlandı. Ethereum’un geliştiricileri şimdilik gerekli eforun sarfedilmesine bağlı kalma kararı vermiş durumda.

Bu sırada diğer sanal dövizler düzenleme endişelerine rağmen yükseliyor.

Bitcoin Bitfinex borsasında %1,61 artarak 7.418,90$’dan işlem gördü, öncesinde kaydettiği 7.467,00$’dan uzakta değildi.

Dijital dövizler haftayı %10 düşük kapattı. Bitcoin geçtiğimiz hafta ABD Adalet Bakanlığı’nın Bitcoin ve diğer sanal döviz fiyatlarında tüccarların fiyat manipülasyonu uygulayıp uygulamadığını araştırmaya başladığı haberlerinin ardından son 6,5 aylık en düşük değerlerini gördü.

Hükümetlerin düzenlemeleri yukarı çıkarmasıyla, dijital dövizlerin değeri kayboluyor. Toplam piyasa değeri Pazartesi günü 311 milyar$’a kıyasla şimdi 323 milyar$’da.

Diğer dijital dövizler bir nebze yukarıda yer aldı, Ripple %1,38 artarak 0,59343$’a gelirken, Litecoin %4,66 arttı ve 120,89$’a çıktı.

Diğer haberlerde, antivirus yazılımcısı ve kripto para savunucusu John McAfee dijital dövizle beslenen resmi izinli yeni bir döviz hayata geçirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum’un “Fork” Hazırlıklarına Girmesiyle Kriptolar Artış Yaşıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dijital Para Piyasası Pundi X Güçlü Bir Boğa Koşusuna Hazırlanıyor! SEC merkezi olmayan Bitcoin borsalarını uyardı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıklamaları Sonrasında Dolar ve Euro’da Son Durum Tim Cook: Özel Kuruluşların Dijital Para Birimi Yaratması Fikrinden Memnun Değilim Bitcoin’in “balon” döngüsü, Amazon’dan çok daha boğa eğilimli

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır