Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Electrum Cüzdanı Hacklendi! 900 Bin Dolarlık Bitcoin Kayıp

Ana Sayfa » GÜNCEL » Electrum Cüzdanı Hacklendi! 900 Bin Dolarlık Bitcoin Kayıp
Electrum Cüzdanı Hacklendi! 900 Bin Dolarlık Bitcoin Kayıp

3/3


2/3

Reddit üzerinden paylaşılan bir yazıya göre, yeni bir phishing saldırısı ile Electrum Cüzdanı hacklendi. Hacker’lar Electrum Cüzdanı’na yapılan phishing saldırısı ile 243 Bitcoin (BTC) başka bir deyişle 900.000 ABD doları değerindeki kullanıcı fonları çaldı.

Electrum Cüzdanı hacker’ların saldırısına maruz kaldı
Saldırının, kötü niyetli sunucular ve sahte bir Github bağlantısı aracılığıyla gerçekleştirildiği belirtiliyor. Bu saldırıdan yalnızca zorlayıcı sunucularla para taşımaya çalışan kullanıcıların etkilendiği söyleniyor. Reddit’teki yazıda saldırganların, bir kullanıcının bağlanması durumunda aşağıdaki hatanın görünmesine neden olacak birden çok sunucu kurdukları belirtiliyor:


Konuya yönelik en az iki kırmızı bayrak var. Birincisi, bağlantının kullanıcılara göre tıklanabilir olmadığı, ancak bir tarayıcıya kopyalanması/yapıştırılması gerektiği. İkincisi, Github bağlantısının resmi Electrum Github’u olmaması. Bu noktada dikkatli bir kullanıcı daha fazla araştırma yapmaktan vazgeçecektir.

Hacker’lar, phishing saldırısı ile şu anda 243 BTC’nin üzerinde fon çaldı!
Hacker’ların kurbanı olan kullanıcılardan “güncellenmiş” Electrum istemcisini yüklemeleri istendi. Bundan sonraki süreç herkesin beklediği şekilde gelişiyor, gerçekten kötü amaçlı olan yeni yazılım yükledikten sonra kullanıcıların cüzdanları boşaltılıyor. Hacker’ların, şu anda 243 BTC’nin üzerinde topladığı takip eden adrese tüm fonları aktardığı aşağıdaki resimde görülüyor.


Electrum resmi Twitter hesabı aracılığıyla konuya yönelik aşağıdaki paylaşımı yaptı. Belirtildiği gibi, phishing saldırısından yalnızca bu sunuculara bağlanan ve ardından bağlantıyı takip eden kullanıcılar etkilendi. Konuya yönelik tüm gelişmelerden haberdar olmak için bizi takipte kalın!

2018’de hacker saldırıları ile neredeyse kriptolarda bir milyar dolar çalındı
Bu gibi olaylar kripto para alanında yaygın ve yalnızca 2018’de hacker saldırıları ile kripto para birimlerinde yaklaşık 1 milyar dolar çalındı. En büyük sorun Blockchain’in kendisinin güvenliği değil, kripto para cüzdanlarıyla etkileşime giren kullanıcıların karmaşıklığının olmaması.

Birçok yatırımcı sektör için yeni ve genellikle akıllı bilgisayar korsanlarının fonlarını ve bilgilerini çalmak için kurduğu çeşitli tuzakları nasıl tanımlayacağını bilmiyor. Yapıştırmayı kopyalamanız ya da cüzdanınızı güncellemek için rastgele istekler gibi görünen bağlantılar, bir şeyin kapalı olabileceğinin ve isteği kimin yaptığını doğrulayana kadar ilerlemekten kaçınmanız gerektiğinin açık işaretleri.


Dikkatli olun! Hacker’lar tüm kriptolarınızı çalabilir!
Kripto para birimi kabulünü hızlı bir şekilde izlemek için güvenlik karmaşıklığı ilişkisini çözmenin neden bu kadar önemli olduğunu daha önceki yazılarımızda detaylıca ele aldık. Bu son hack saldırısı tartışılan noktalara mükemmel bir örnek olabilir.

Cüzdanınıza erişmeye çalışırken benzer bir olay dizisini fark ederseniz, basitçe sayfayı ekrana getirin ve bir güncelleme yapmanızı ya da bir uygulama indirmenizi isteyen geliştiriciler olduğunu doğrulamak için resmi web sitesindeki destek ekibine gönderin. Bu şekilde bazı bilgisayar korsanlarının paranızı çalmaya çalıştığını yetkililere bildirmiş olacaksınız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Electrum Cüzdanı Hacklendi! 900 Bin Dolarlık Bitcoin Kayıp appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Electrum Cüzdanı Hacklendi! 900 Bin Dolarlık Bitcoin Kayıp - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Eski JPMorgan Yöneticisi: Bitcoin Ölmediği Her Gün İle, Dijital Altın Olmaya Daha da Yaklaşıyor Bitcoin Piyasa Hacmi 91 Milyar Doları Geçti, Yeşiller Yanıyor Kripto Paralardaki Düşüşün Olumlu ve Olumsuz Etkileri Kripto paralar Singapur’un yatırımcıyı koruma ile ilgili çalışmalarıyla yükseldi 2.7 Milyar Dolar Değerindeki Kripto Para Transferi Tamamlandı! Coinbase, Bireysel Yatırımcılar İçin ZRX Alım Satımını Kullanıma Açtı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır