Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Yükselişte! ETH, XRP’yi Geçti ve İkinciliğe Yerleşti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Yükselişte! ETH, XRP’yi Geçti ve İkinciliğe Yerleşti
Ethereum Yükselişte! ETH, XRP’yi Geçti ve İkinciliğe YerleştiKripto para piyasası 2018 yılında çok sert bir düşüş yaşadı ve yılın başından beri neredeyse bütün kripto para birimleri %80 ve üzeri değer kaybı yaşadı. Lider kripto para birimi Bitcoin 20.000 dolardan 3.100 dolara kadar gerilerken, Ethereum da 100 doların altına kadar indi ve yatırımcıları paniğe sürükledi.

Geçtiğimiz Kasım ayında yaşanan Bitcoin Cash hard fork’u sonrası tetiklenen düşüşte, piyasa hacmine göre en büyük ikinci kripto para birimi olma unvanını XRP‘ye kaybeden Ethereum, özellikle Constantinople hard fork haberi sonrası yeniden yükselişe geçti ve basın saatine göre ikinciliği tekrardan ele geçirdi.

2019 yılında gerçekleşeceği tahmin edilen hard fork, Ethereum madenciliğinden elde edilen block ödülünü %33 civarında azaltacak ve bunun Bitcoin ağında yaşanan halving (yarılanma) ile eş etkiye sahip olacağı düşünülüyor.

Yaklaşık bir haftadır XRP’yi geçebileceğini sinyallerini veren Ethereum, sonunda toplam piyasa hacmi açısından XRP’yi geçti ve basın saati itibariyle 15.224 milyar dolarlık piyasa hacmine ulaştı. Geçtiğimi 24 saatte %7.86 yükseliş yakalayan Ethereum, an itibariyle 146 dolardan alıcı buluyor.

Ethereum’a kıyasla daha az bir yükseliş yaşayan XRP ise, son 24 saat içerisinde sadece %1.76’lık bir yükseliş yaşadı ve basın saatine göre 14.771 milyar dolarlık toplam piyasa hacmine sahip.

Bütün kripto para piyasası özellikle 2 Ocak sabahından itibaren yeşil bir görünüm aldı ve Bitcoin tekrardan kendini 3.800 doların üzerine attı ve 2019 yılına düşüşle girmesine rağmen, hemen ertesi günü yükseliş sinyali verdi.

Ethereum Yükselişte! ETH, XRP’yi Geçti ve İkinciliğe Yerleşti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Yükselişte! ETH, XRP’yi Geçti ve İkinciliğe Yerleşti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hep Konuşulanı Yapan Adam ve Hikayesi İle Tanışın: Kredi Çekip Kripto Paralara Yatırım Yaptı, Sonu Ne Oldu? Litecoin 18% oranında yükseldi Türk Bitcoin borsasını soyan çeteyi PUBG ele verdi Ünlü Analist Alex Krüger: Henüz FOMO Yapacak Hiçbir Şey Yok! Bitcoin’de 200 Milyar Dolar Sınırı Aşıldı Bitcoin 4K’yı aştı, Litecoin 60 dolara yaklaştı ve Western Union, Ripple ortaklığı paylaşıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır