Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Varisleri Vitalik Buterin Olmadan Yönetimi Tartıştı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Varisleri Vitalik Buterin Olmadan Yönetimi Tartıştı
Ethereum Varisleri Vitalik Buterin Olmadan Yönetimi Tartıştı

© Reuters.  Ethereum Varisleri Vitalik Buterin Olmadan Yönetimi Tartıştı© Reuters. Ethereum Varisleri Vitalik Buterin Olmadan Yönetimi Tartıştı

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, bu hafta kripto paranın yönetiminin tartışılacağı ve bir yol haritasının belirlenmesi için yapılan toplantıya katılmadığını ve bu toplantıya “izin vermediğini” söyledi.

Bir grup varis, 9 Mayıs’ta yaptıkları açıklamada niyetlerini özetleyerek, ekosistemin büyümesine yardımcı olma sözü vermişlerdi. Bu ayın başlarında EIP0 Zirvesi’ne katılan varisler, “ETH’nin yönetimini anlama, belgeleme ve geliştirme konularında” ihtiyaç olduğunu belirtti.

Anlaşmada, Parity, Ethereum kurucularından Gavin Wood’un yanı sıra ERC20, Gnosis ve Aragon’un da yeni girişimleri bulunuyor.

Dört noktadan oluşan planın bir ya da daha fazlasını desteklemeyi reddeden, kendilerini “varisler” olarak niteleyen işaretçiler, Ethereum topluluğunu daha geniş kapsamlı olarak, ağın gelecekte nasıl görüneceğini tartışmak için dahil etmeyi amaçlıyor.

Bildiride, “Hepimiz, Ethereum’un geleceği etrafında verimli konuşmalar yapmamız gerektiğine inanıyoruz” deniliyor.

“… Uygulanması gerekebilecek protokol değişikliklerinde uzlaşmaya varmak, yalnızca ortak yönetim süreçlerimizin meşruiyetini sağlamak için paralel olarak çalışıyorsak gerçekleşebilir.”

Bildirinin tonu, tarafların evrensel fikir birliğine varmaya çalışmanın tuzaklarına karşı ihtiyatlı olduklarını gösteriyor. Birkaç yıl boyunca süren ve dolaylı olarak farklı topluluklara sahip hard forklarla sonuçlanan Bitcoin ölçekleme tartışmasının yankıları geliştiricilerde hala sürmekte.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, toplantıda olmadığını ve toplantının izni ve ayrıca daveti dahi olmaksızın organize edildiğini tweetledi.

“Kevin Pham için eğlenceli bir gerçek: Bu toplantıda değildim, iznim dışında organize edildi ve ayrıca davet de edilmedim. Gerçekten orada neler olduğu hakkında bir şey bilmiyorum”

Ethereum Varisleri Vitalik Buterin Olmadan Yönetimi Tartıştı isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Varisleri Vitalik Buterin Olmadan Yönetimi Tartıştı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yunan Milyarderden Kripto Para ve Borsa Hamlesi Charlie Lee: ”Lightning Network ile Bitcoin, Satoshi’nin Vizyonuna Daha Uygun” SEC Yetkilisi: Bazı Konularda Doğru Adım Atmadık Araştırma: Hard Fork Yaşayan Kripto Paraların İstikrarı Bozuluyor Ay’a yolculuğa hazırlanan 5 altcoin Sia Blockchain Ağı, Planladığı Hard Fork’unu Tamamladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır