Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Merkeziyetsiz Uygulaması Bancor, Hızlı ve Ücretsiz İşlemler İçin EOS’a Açılıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Merkeziyetsiz Uygulaması Bancor, Hızlı ve Ücretsiz İşlemler İçin EOS’a Açılıyor!
Ethereum Merkeziyetsiz Uygulaması Bancor, Hızlı ve Ücretsiz İşlemler İçin EOS’a Açılıyor!

2/2


2/2


Ethereum üzerinde dünyanın en popüler ve değerli merkeziyetsiz uygulamalarından olan Bancor, hizmetlerini EOS Blockchain’ine genişletmeye karar verdi. Firmadan yapılan bir açıklamaya göre, kullanıcıların ethereum tabanlı tokenleri bir borsaya veya herhangi bir emir defterine fon aktarmadan yapmalarını sağlayan ”merkeziyetsiz likidite ağı”, EOS blockchain ağına yeni yetenekler getirecek.

BancorX isimli yeni blockchain’ler arası ürün, kullanıcıların -henüz belirtilmemiş- EOS tabanlı tokenler ile trade yapabilmesini ve bunun yanı sıra EOS ile Ethereum tabanlı tokenlerin karşılıklı işlemlerini yapabilmesini sağlayacak.

Firma yaptığı açıklamada, EOS üzerinde açık kaynaklı akıllı kontratlar için kodu yayınladıklarını ve kullanıcıların test ağında protokolü deneyebileceklerini ifade etti:

”Bancor artık zincirler arası bir likidite protokolüne evriliyor.”

Yine de, firma yetkilileri tarafından BancorX’in EOS blockchain’i üzerinde ne zaman tam olarak piyasaya sürüleceği ve kullanıma açılacağı konusunda net bir tarih verilmedi. EOS’a genişleme sebebi sorulması üzerine Bancor yetkilileri, bunun nedeninin Ethereum ağına kıyasla daha hızlı olan EOS blockchain ağı ve yine Ethereum’a kıyasla daha ucuz hatta ücretsiz olan EOS ağı işlem ücretlerini öne sürdü.

Ethereum ağı da teknik olarak ücretsiz olmasına rağmen, kullanıcılar yaptıkları işlemler gereği akıllı kontratlara ”gas” isimli ethereum komisyonları ödemek zorunda kalıyorlar ki teknik olarak ikisi aynı kapıya çıkıyor. Bancor EOS üzerindeki işlemlerin herhangi bir ücret ödeyerek öne çıkartılması olayının olmamasından dolayı, kullanıcıların yüksek işlem ücretleri ödemesine de gerek kalmadığını vurguladı.

Ethereum Merkeziyetsiz Uygulaması Bancor, Hızlı ve Ücretsiz İşlemler İçin EOS’a Açılıyor! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Merkeziyetsiz Uygulaması Bancor, Hızlı ve Ücretsiz İşlemler İçin EOS’a Açılıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Hırsızlarının Kullandığı Bu Yazılımı Tespit Etmek Çok Zor Bitcoin (BTC) Yüksek Volatilitenin Eşiğinde! Charlie Shrem: Mt. Gox, Bitcoin Ekosisteminin En Büyük ve Merkezi Şirketiydi Bitstamp İsviçre bankası ile önemli bir ortaklık duyurdu Bitcoin Ödeme Sağlayıcısı Bitpay, 2018 Yılında 1 Milyar Dolarlık Kripto Para İşlemi Gerçekleştirdi! Avukatlar Kullanıcılara Olan Borçları Ödemek İçin QuadrigaCX Borsasını Satışa Çıkartabilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır