Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Kurucusu Lubin: Blockchain Yalnızca Bir Sektör Değil Bir Akımdır

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Kurucusu Lubin: Blockchain Yalnızca Bir Sektör Değil Bir Akımdır
Ethereum Kurucusu Lubin: Blockchain Yalnızca Bir Sektör Değil Bir AkımdırEthereum‘un kurucularından Joseph Lubin, Blockchain teknolojisinin finans dünyasını nasıl değiştirdiğiyle ve ilerleyen zamanlarda nasıl değiştirebileceği ile alakalı yeni açıklamalarda bulundu.

Blockchain Kullanımı

Ethereum’un kurucularından Joseph Lubin, Blockchain’in finans sektörüne getirebileceği yenilikler hakkında konuştu.

Dünya genelindeki çeşitli ülkelerin bu teknolojiden faydalanmaya başladığını vurgulayan Lubin, özellikle Şili ve Filipinler gibi ülkelerin Blockchain’in potansiyelini kavradıklarını düşünüyor.

Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide Filipinler’in “taşradaki bankaları kripto para-nakit para tabanlı ödeme sistemiyle birbirine bağladığını”, Şili’nin ise “enerji verilerini takip edebilmek için Ethereum’dan faydalandığını” belirten Lubin, kripto paraların ayrıca insanları hiperenflasyondan kurtardığını da söylüyor.

Şili’deki Ulusal Enerji Komisyonu bu yılın başlarında Ethereum’u kullanmaya başladı. Komisyon, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Ethereum’un güvenlik açısından büyük kolaylık sağladığını ve bu yüzden tercih edildiğini belirtti.

Şili’deki yetkililer ayrıca Ethereum ağındaki proof-of-work algoritmasını kullanarak enerji verilerinin takibini sağlıyorlar.

Filipinler’deki Union Bank ise Lubin’in yönettiği ConsenSys ile işbirliği yapıyor. Union Bank, Ethereum tabanlı sistemlerden faydalanarak ülkenin taşra kesimlerine bankacılık hizmeti ulaştırıyor.

Blockchain “Akımı”

Blockchain teknolojisinin halihazırda Dünya genelinde kullanıldığını belirten Lubin, bu teknolojinin insanların desteğine de sahip olduğunu vurguluyor:

“Blockchain teknolojisine inanma sebebim onu destekleyen insanlardır. Geliştiriciler, mühendisler, teknoloji uzmanları… Kod denetimi yapan ve kodun güvenliğini sağlayan akıllı kontrat uzmanları… Kullanıcı deneyimine odaklanan tasarımcılar.”

Blockchain teknolojisinin sıradan bir teknoloji olmadığını düşünen Lubin, bu teknolojinin insanların desteği ve katkıları sayesinde daha da geniş kitlelere yayılacağına inanıyor ve şu yorumu yapıyor:

“Blockchain yalnızca bir sektör değil, bir akımdır. Blockchain platformları gerçek sorunlara çözümler üretiyor. Hükümetler de bunun farkında.”

Ethereum Kurucusu Lubin: Blockchain Yalnızca Bir Sektör Değil Bir Akımdır isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Kurucusu Lubin: Blockchain Yalnızca Bir Sektör Değil Bir Akımdır - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

CFTC’nin Açtığı Dava Sonuçlandı – Bitcoin Hedge Fonu ve CEO’suna 2.5 Milyon Dolarlık Ceza Bir Kullanıcı Bitcoin Ağında İşlem Yapmak İçin 1.73 BTC’lik İşlem Ücreti Ödedi! Bloomberg Analisti: Düşük Volalite, Bitcoin’de Dibe Geldiğimizin Bir Göstergesi Huobi’den Yeni Platform Spor Alanında Önemli İşler Yapan Blockchain Firması, Binance ile Anlaştı Türk Kripto Para Borsaları Güvenli Mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır