Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Hard Fork’u Yaklaşıyor! Rinkeby Test Ağı 9 Ocak Tarihinde Gerçekleştirilecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Hard Fork’u Yaklaşıyor! Rinkeby Test Ağı 9 Ocak Tarihinde Gerçekleştirilecek
Ethereum Hard Fork’u Yaklaşıyor! Rinkeby Test Ağı 9 Ocak Tarihinde GerçekleştirilecekBütün bir Ethereum ve kripto para topluluğu şu sıralar önümüzdeki haftalarda gerçekleşmesi beklenen Constantinople hard fork’una odaklanmış durumda. Orijinal olarak 2018 yılında gerçekleştirilmesi beklenen hard fork, çeşitli gecikmeler sonucu kripto para dünyasının beklediği bir çok gelişme gibi 2019 yılına sarkmıştı ve sonunda gerçekleşecek. Hard fork’un tahmini olarak 16 Ocak 2019 tarihinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Geliştiriciler 2017 yılından beri hard fork için çalışmakta ve yeni güncellemenin ağ için oldukça kilit değişiklikleri ortaya çıkaracağı iddia edilmekte. Yeni EIP çözümü madencilik ödüllerinin 2 ETH’ye düşürülmesini ve zorluk bombasının neredeyse bir 12 ay daha ertelenmesini içeriyor.

Hard fork her geçen gün yaklaşırken, güncelleme için hazır olan istemci sayısının da 981, yani ağdaki bütün istemcilerin %12.7’si olduğu tahmin edilmekte. Basın saatine göre Geth ve Pairty için olan istemcilerin toplam sayısı 7709 iken, bunların 281 tanesi Geth 1.8.20 istemcisi ve geri kalanı ise Parity 2.1.10 veya 2.2.5 istemcisi olarak biliniyor.

Ethereum geliştiricilerinden Peter Szilagyi bu konu hakkında insanları uyardı ve Geth 1.8.20+ veya Parity 2.1.10+ / 2.2.5+ güncellemelerinin çalıştırıldığından emin olunmasını istedi. Peter bunun yanı sıra kendi Twitter hesabından Ethereum Rinkeby hakkında da bir tarih yayınladı. Rinkeby, Ethereum’un üç test ağından birisi ve diğer iki test ağı Ropsten ile Kovan şeklinde bilinmekte. Rinkeby test ağı proof-of-authority tabanlı bir blockchain ağı olup, Geth ekibi tarafından yapılacak güncelleme ana zincire aktarılmadan önce test edilmesi için tasarlandı.

Yapılan duyuruya göre beklenen test ağı 9 Ocak tarihinde, Türkiye saati ile 15:00 itibariyle piyasaya sürülecek.

Ethereum Hard Fork’u Yaklaşıyor! Rinkeby Test Ağı 9 Ocak Tarihinde Gerçekleştirilecek isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Hard Fork’u Yaklaşıyor! Rinkeby Test Ağı 9 Ocak Tarihinde Gerçekleştirilecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Delphi Digital’e Göre FED Politikaları Bitcoin’i Arttıracak Ethereum’un sert çatalı için tarih netleşti Suudi Arabistan kripto parasının çıkış tarihi belli oldu Analistlere Göre Bitcoin’in Yönü Nereye Olacak? ABD’li Kripto Para Kullanıcısına 2 Yıl Hapis Cezası Ripple Kurucu Ortağı: XRP Dünyanın Likidite Problemini Çözecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır