Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Hard Forku Yaklaşırken Bu Dolandırıcılıklara Dikkat!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Hard Forku Yaklaşırken Bu Dolandırıcılıklara Dikkat!
Ethereum Hard Forku Yaklaşırken Bu Dolandırıcılıklara Dikkat!

2/2


2/2

Yaklaşan Ethereum hard forku herkes tarafından merak ve heyecanla bekleniyor. Ayrıca yaklaşmakta olan yatırım fırsatlarından yararlanmak için birkaç yeni proje de ortaya çıkıyor. Ancak ne olursa olsun, bu projelerin hepsi yatırım yapılmayı hak etmiyor ve kimisi tüm kripto paralarınızı kaybetmenize neden olacak virüsler ve saldırı yöntemleri de içeriyor.

Ethereum hard forku, dolandırıcıların yeni tuzak konusu
Bir Bitcointalk forum yayınında, bir kullanıcı araştırmasının sonuçlarını, Ethereum Nowa ekibinin üyelerinin gerçek kişiler olmadığını ortaya koymak için karşılaşmalarla paylaştı. Ethereum Nowa ekibinin web sitesinde bulunan resimler Bitcointalk forum kullanıcısının tespitlerini doğrular nitelikte. Ethereum Nowa, sahte ekip üyelerinin görüntülendiği bölümü web sitesinden silmiş görünüyor. Ancak Ethereum Nowa ekibinin üyelerinin bulunduğu sekmeye, web.archive.org adresinden erişilebilir durumda.


Ancak sahte ekip yüzleri bu projeyle ilgili tek kırmızı bayrak başka bir deyişle tehlike sinyali değil. “ETN nasıl elde edilir?” bölümü, konuya yönelik bilgisi olmayan yatırımcının ETH’sini kolay bir şekilde kaybetmesine neden olacak olan “kimlik avı (phishing) girişimine” zemin hazırlıyor. Ayrıca bu bölüm yatırımcıların bilmeden kimlik avı saldırısı kurbanı olmasını da adım adım sağlıyor:

Phishing saldırısına zemin hazırlayan aşamalar
Bu adımları şu şekilde özetleyebiliriz:

1) Uyumlu bir cüzdan oluşturun veya daha önce bir cüzdana sahipseniz, özel anahtar, anahtar deposu veya anımsatıcı ifadeyi dışa aktarabileceğiniz 2 MEW, Meta Maske, Ethereum Cüzdan, Mist, JAXX ürününe gidin.

2) ETH’yi borsadan uyumlu cüzdanınıza aktarın.

3) ETH’yi resmi ETH adresimize gönderiniz: (Dolandırıcılık nedeniyle silindi) Gönderim adresinizi etherscan.io’dan alacağız.

4) Özel Anahtarı, birinci adımda oluşturduğunuz cüzdanınızdan, ETN’nizi almak için resmi cüzdanımıza aktarın.


Özel anahtar istekleri konusunda dikkatli olun!
Proje özellikle iddialı görünüyor. Bilgisiz yatırımcılardan ETH almaktan memnun değil, bu nedenle dolandırıcıların hedefi, özel anahtarlar da istediklerinden daha da fazlasını almak gibi görünüyor. Herhangi bir özel anahtar isteğinin -fonlarının harcandığını veya derhal transfer edildiğini görmek istemediği sürece- bir kripto para birimi kullanıcısı tarafından dikkate alınmaması gerektiğini söylemeye gerek yok diye düşünüyoruz.

Birkaç kullanıcı tuzağa düşmüş gibi görünüyor, çünkü bu aldatmaca projesine bağlı hesap geçen ay 7 işlem gerçekleştirdi. Yazım sırasında ise hesapta 5,43 Ether veya 837 dolar bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Ethereum Hard Forku Yaklaşırken Bu Dolandırıcılıklara Dikkat! appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Hard Forku Yaklaşırken Bu Dolandırıcılıklara Dikkat! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Cobra Hız Kesmeden Devam Ediyor: Bitcoin Cash Bitcoin Değil, Alakasız bir Alt Koindir! Coinbase CEO’sundan Gizlilik Odaklı Koin Övgüsü ABD Dışişleri Bakanı’ndan Bitcoin açıklaması: SWIFT gibi düzenlenmeli Chainalysis, Hizmet Portföyüne Dört Yeni Kripto Para Ekledi Düşüşler onun umrunda değil: Tim Draper çılgın Bitcoin tahminini yineledi Robert Kiyosaki: ABD Doları Yerini Kripto Paralara Bırakabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır