Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Geliştiricileri Tron CEO’sunun Teklifi Hakkında Ne Düşünüyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Geliştiricileri Tron CEO’sunun Teklifi Hakkında Ne Düşünüyor?
Ethereum Geliştiricileri Tron CEO’sunun Teklifi Hakkında Ne Düşünüyor?

© Reuters.  © Reuters.

Tron’a dapp kodlarını transfer etmek öncekinden çok daha kolay olsa da az sayıda geliştirici bu gemiye atlamış durumda. Peki kazançlı bir ‘hediye’ bunu daha makul hale getirebilir mi?

Tron’un kurucusu Justin Sun, 6 Aralık’ta yaptığı açıklamada Ethereum ve EOS geliştiricilerinin Tron protokolüne katılmaları için yeni bir fon yaratacağını duyurdu. Sun’a göre Tron protokolü Ethereum’dan ve diğer platformlardan daha hızlı ve gerçekleştirilen işlemleri daha az ücretle, merkeziyetsiz uygulama (dapp) geliştiricileri için daha iyi bir deneyim ile sunuyor.

Geliştiricilere 1 Milyon Dolar
Bu olayı takip eden açıklama ise geçen ay açıklanan Tron hızlandırıcısı oldu; bununla birlikte geliştiricilere tamı tamına 1 milyon dolar teklif ediliyor. Tron geliştirici topluluğunun bölüm başkanı Cong Li’ye göre bu fonun amacı 100 yeni dapp’ın tohumlarını ekmek.

Dapp sayısındaki artış, eğlence odaklı blokzincirin daha geniş kitlelerce kullanılmasına olanak sağlayabilir; Tron ağındaki hacmin çoğunluğunu şu an iki tane uygulama oluşturmakta.

Bu Justin Sun’ın Ethereum’a yaptığı ilk ‘çıkarma’ değil. Tron kurucusu daha önce de Tron’un Ethereum’dan daha iyi bir platform olmasının yedi sebebini sıraladığı bir tweet atmıştı. Bu tweet’e sekizinci neden olarak “whitepaperlarını diğer blokzincir projelerinden kopyalamayı” ekleyen Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, oldukça sert bir cevap vermişti.

Tron, aylardır Ethereum geliştiricilerini kendi tarafına çekmeye çalışıyor. Platform, Ekim ayında Ethereum Sanal Makinesi için de bir destek ekledi ve böylece dapp’leri Tron ağının üzerine taşımak daha kolay hale geldi. Bu durum Tron’a Ethereum’dan daha ucuz ve hızlı bir başka platform olan EOS karşısında güçlü bir avantaj sağladı.

Tron’un bitmek bilmeyen evanjelist tavrına karşın Ethereum geliştiricileri bu olaylara oldukça tepkisiz görünüyor. Li’nin Decrypt’e aktardığına göre Ethereum platformundaki 1900 dapp’ten Bitizens ve Bitguild dahil yalnızca 10 tanesinin Tron platformuna geçiş yapmayı tercih ettiği görülüyor. Ayrıca Li’nin Ethereum ağında çalışan en büyük 50 dapp’in başındakilerle görüştüğü ve bunların yarısından fazlasının yakın vadede Tron ağına geçiş yapmayı düşünmediği belirtilmekte.

Bazı Dapp’ler Oldukça İstekli
Tabi ki bazıları geçiş yapmaya oldukça istekli. Bunlarda birisi olan ve toplamda dört Ethereum dapp’i geliştiren Festy CEO’su Graham de Barra “Başka platformlara geçmeyi her zaman düşünüyoruz.” diyor.

“Başlangıçta Ethereum’un her şeyin geleceği olduğunu düşünüyordum ancak şimdi Ethereum’u artık bir kitle fonlama platformu olarak görmekteyim. Tron, en çok kullanılan blokzincir platformu olma potansiyeline sahip çünkü zaten çok az sayıda Ethereum dapp’i iş görür durumda.”

Ancak de Barra’ya göre Tron’un ilk olarak geliştiricilere üzerinde inşa edecekleri kaynaklara sahip olduğunu göstermesi gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

The post Ethereum Geliştiricileri Tron CEO’sunun Teklifi Hakkında Ne Düşünüyor? appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Geliştiricileri Tron CEO’sunun Teklifi Hakkında Ne Düşünüyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC Bitcoin borsası EtherDelta’yı yasadışı işlem nedeniyle mercek altına aldı Son Durum: Bitcoin Düştü, Ethereum ve Ripple Zarar Ediyor Binance IEO’ları Tabiri Caizse Uçuyor Ethereum 11% artışla 350,23 seviyesinin üzerine çıktı Yeni Bir Yıldız Yükseliyor – Tron Ethereum’u Geride Bıraktı İşte piyasadaki fiyatları etkileyebilecek kadar BTC tutan en zengin Bitcoin adresleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır