Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum (ETH) Fiyatı 2019’un Sonuna Kadar %250 Artabilir mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum (ETH) Fiyatı 2019’un Sonuna Kadar %250 Artabilir mi?
Ethereum (ETH) Fiyatı 2019’un Sonuna Kadar %250 Artabilir mi?

© Reuters.  © Reuters.

Ethereum, geçtiğimiz günlerde Ethereum Blockchain’de görülen ölçeklenebilirlik sorununu çözmeye yardımcı olmak için güncellemeye gitti. Bu en son yeniliklerle Ethereum (ETH) fiyatının 2019’un sonuna kadar %250 artma potansiyeline sahip olup olmadığına bir göz atmaya karar verdik.

Ethereum’un bugünkü fiyatından %250 oranında artması için piyasanın aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi yükselmesi ve 500 dolar seviyesine ulaşması gerekiyor. Bu fiyat, Temmuz 2018’deki tepe noktası.

Güncellemeler: Constantinople ve St. Petersburg
Ethereum, Şubat 2019’da Constantinople & St. Petersburg olarak bilinen iki büyük güncellemeden geçti. Bu güncellemeler, Ethereum yazılımına ağ çapında yeni kurallar ekleyen”bakım ve optimizasyon yükseltmesi olarak tanımlanıyor.

Constantinople, güncelleme kodunda tespit edilen sorunlar nedeniyle Ekim 2018 ve Ocak 2019’da daha önce 2 kez geri çekildi. Bununla birlikte, Ethereum geliştiricileri nihayet bu hataları düzeltmeyi başardı ve bu da güncelleme işleminin 7,280,000 numaralı blokta gerçekleşmesini sağladı.

Güncelleme yazılımın arka planında önemli geliştirmeler sundu. Güncellemenin en önemli tarafı ise blok başına 3 ETH olan madencilik ödülünü 2 ETH’a düşürmesi oldu. Bu, arzı kısıtlayarak Ethereum ağındaki enflasyonu etkili bir şekilde düşürecek bir adım olarak görülebilir.

Piyasaya giren Ethereum’daki ölçeklenebilirliğin yükseltmesiyle birlikte, boğaların 500 dolarlık seviyeye doğru yeni bir boğa hareketi başlatması için çok iyi bir temel sağlar. Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorunu, ağın yalnızca saniyede 20-25 işlem yapabileceği için 2017/2018 büyük boğa koşusu sırasında görülen en büyük zayıflıktı. Constantinople ve St. Petersburg güncellemeleri ölçeklenebilirlik sorununu önemli ölçüde çözmüş oldular.

Ethereum’un Menkul Kıymet Olup Olmadığı Konusu Netlik Kazandı
Geçtiğimiz birkaç ay boyunca Ethereum’un bir menkul kıymet olarak sınıflandırılıp sınıflandırılamayacağı konusu tartışıldı. Özellikle bir menkul kıymet olarak sınıflandırılması durumunda acımasız SEC düzenlemelerine tabi olacağı Ethereum topluluğunu korkutuyordu.

Geçtiğimiz yıl SEC’in Kurumsal Finans Direktörü William Hinman, yaptığı bir konuşmada Ethereum’un menkul kıymet olduğuna inanmadığını dile getirmişti. SEC Başkanı Jay Clayton tarafından bu görüş daha da güç kazandı. Clayton Ethereum’dan bahsetmese de bir dijital varlığın menkul kıymet olamayacağını açıkladı. Nitekim SEC, Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını kabul etti ve tüm bu tartışmalara son vermiş oldu.

Ethereum’un menkul kıymet olarak sınıflandırılmaması, yatırımcıların endişelerini gidermek için yeterli oldu.

Uzun Vadeli Ethereum Fiyat Analizi
Şimdi gelin USD karşısında Ethereum’a bir göz atalım ve Ethereum’un 500 dolar seviyesine ulaşmadan önce aşması gereken güçlü direnç seviyelerini ele alalım.

Yukarıdaki günlük Ethereum grafiğine baktığımızda, Ethereum’un kısa vadede üstesinden gelmesi gereken iki önemli direnç seviyesinin olduğu görülüyor; 170 dolar ve 208 dolar.

Eğer satın alma baskısıyıla Ethereum (ETH) fiyatı 208 doların üstüne çıkabilirse fiyat uzun vadede 247 ve 298 dolar seviyelerinde direnç gösterecek.

300 doların üstünde ise boğalar 350 dolar seviyesinde önemli bir direnç ile karşılaşacaklar. Bunun nedeni, Nisan 2018’deki düşük seviye olan 357 dolar seviyesinin bir sonraki direnç seviyesi olacak olması.

Tüm bu direnç noktalarının geçilmesinin ardından ETH/USD çiftinin %250’lik bir artışı tamamlayıp 500 dolar seviyesine ulaşmadan önce, 400 dolar, 420 dolar ve 465 dolar direnç seviyelerinin üstesinden gelmesi gerekecek.

Sonuç Olarak
Piyasanın mevcut durumu göz önüne alındığında, %250 oranındaki bir fiyat artışı rüya gibi görünebilir. Bununla birlikte, ayı piyasasından çıkılması durumunda bu umutsuz düş güçlü bir gerçek haline gelebilir. %250 oranındaki bir fiyat artışı için fiyat hareketinin yalnızca Temmuz 2018’deki yüksek seviyeye ulaşması yeterli.

The post Ethereum (ETH) Fiyatı 2019’un Sonuna Kadar %250 Artabilir mi? appeared first on Coinkolik.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum (ETH) Fiyatı 2019’un Sonuna Kadar %250 Artabilir mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’in yıl sonuna kadar 20 bin doları aşma şansı belirlendi 2018’in en iyi ve en kötü performans sergileyen altcoinleri Binance CEO’su CZ, 2018’in Kripto Paralar İçin ‘Düzeltme Yılı’ Olduğunu Düşünüyor BitMEX’teki Bitcoin tasfiyeleri çığrından çıktı: 1,6 milyar dolar! Dikkat: Dolandırıcılara ait 118 milyon dolarlık Bitcoin hareket halinde 3.100 dolar Bitcoin’in gerçek dip seviyesi miydi? Analist görüşleri ne yönde?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır