Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Cebelitarık Hükümeti Blockchain ile İlgili Eğitsel Kurslar İçin Danışmanlık Grubu Kurdu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Cebelitarık Hükümeti Blockchain ile İlgili Eğitsel Kurslar İçin Danışmanlık Grubu Kurdu
Cebelitarık Hükümeti Blockchain ile İlgili Eğitsel Kurslar İçin Danışmanlık Grubu Kurdu

3/3


2/3


19 Ekim tarihinde ulusal haber kaynağı Gibraltar Chronicle’ın aktardığına göre, Cebelitarık hükümeti ve Cebelitarık Üniversitesi ortaklaşa bir danışmanlık grubu kurdu. Söz konusu danışmanlık grubu blockchain ile ilgili eğitsel kursların gelişimine odaklanacak ve bunlara yardımcı olacak.

The New Technologies in Education (Eğitimde yeni teknolojiler; NTiE) isimli danışmanlık grubu sadece Cebelitarık hükümeti ve Cebelitarık Üniversitesinin iş birliği ile değil, bunu yanı sıra ülkenin önde gelen teknoloji firmalarının da ortaklığı ile kuruldu. NTiE adından da anlaşılacağı üzere ülke için yeni teknolojilerin eğitimini kovalayacak ve hem özel, hem kamu hem de hükümet seviyesinde istenilen yeteneklerin yetiştirilmesi için çalışacak.

Bu yılın sonunda başlatılacağı beklenilen eğitsel kurslar, Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu tarafından lisans alma sürecinde olan endüstrinin önde gelen kurumları tarafından da ”ciddi bir şekilde desteklenecek.”

Yani kurs direkt olarak sektörün içerisindeki kişilerden bilgi alıp bunları öğrencilere aktarabilecek. Bu yeni girişim ile üniversite de aralarında DLT, kodlama ve akıllı kontratların da bulunduğu yeni teknolojiler hakkında olan uzmanlığını geliştirme fırsatı bulacak. Eğitimden sonra hükümet ve üniversite ilgili dersler ve alanları kapsayan bir sertifika ve sınav uygulaması da yapacak.

Eğitim Bakanı John Cortes‘in açıklamalarına göre, şu an dünyadaki üniversitelerin sadece %27’si blockchain ile ilgili ders vermeye başladı. Uluslararası düzeyde top 50 arasında yer alan üniversitelerin ise neredeyse yarısı bunu çoktan veriyor.

Ülkemizde de Hacettepe ve Bahçeşehir gibi önemli kurumlar blockchain ile ilgili kurs vermeye başladı.


İlgili haber:
Hacettepe Üniversitesi Blockchain Dersi Vermeye Başladı


İlgili haber:
Türkiye’de Bir İlk: Bahçeşehir Üniversitesi Blockchain Merkezi Kurdu

Cebelitarık Hükümeti Blockchain ile İlgili Eğitsel Kurslar İçin Danışmanlık Grubu Kurdu isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Cebelitarık Hükümeti Blockchain ile İlgili Eğitsel Kurslar İçin Danışmanlık Grubu Kurdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

New Yorklu genç kadın Işid’e Bitcoin göndermekten tutuklandı! Bitcoin’deki satış dalgası, 2015’e benzeyecek mi? 0x (ZRX) En Değerli Ethereum Projesi Olmaya Aday! Ripple 2019’da Kripto piyasasında ralliye liderlik edip Bitcoini geçebilir Tether’ın Ortaklık Kurduğu Deltec Bank, Para Aklamak İçin Kullanılmış Olabilir TRON’un Ardından Binance de ALS Vakfına Destek Verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır