Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum ERC-20 Standardının Geliştiricisi, Yepyeni Bir ICO Modeli Sundu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum ERC-20 Standardının Geliştiricisi, Yepyeni Bir ICO Modeli Sundu
Ethereum ERC-20 Standardının Geliştiricisi, Yepyeni Bir ICO Modeli SunduGünümüzde kripto para piyasasında düzenlenen ICO‘ların çok ciddi bir kısmı Ethereum’un ERC-20 standardına dayanıyor. Bu standardın altındaki kodu yazan isim, yakın zamanda katıldığı bir konferansta ICO’lar hakkında ilginç önerilerde bulundu.

Ethereum‘un yıllık olarak gerçekleştirdiği geliştirici konferansına katılan Fabian Vogelsteller, “dönüşümlü ICO” adını verebileceğimiz yeni bir ICO modeli önerdi. Vogelsteller’in önerdiği bu ICO modelinde yatırımcılar, projeye yatırdıkları parayı istedikleri an geri alabiliyorlar. Vogelsteller ayrıca bu sistemi verimli hale getirebilmek için özel bir akıllı kontratın oluşturulması gerektiğini düşünüyor. Konferansta konuşan Vogelsteller, bu yeni model hakkında şu yorumu yaptı:

“ICO’ya yatırdığınız parayı istediğiniz aşamada geri çekebiliyorsunuz. Bunu yapabilmeniz için gereken tek şey, tokenlarınızı geri yollamak.”

Vogelsteller, bu model yüzünden bazı kripto para startuplarının sorun yaşayabileceğinin farkında. Çünkü bu model, projenin tokenının değer bazında dalgalanmasına yol açabilir ve bu da projeye ciddi zarar verebilir. Vogelsteller, bu sorunun ortadan kaldırılabilmesi için startuplara özel bir yatırım süreci düzenlemelerini öneriyor.

Ethereum’un sunduğu ‘merkezsizlik’ idealinin pek çok girişimciyi etkilediğini söyleyen Vogelsteller, ICO düzenleyen kişiler hakkında da bazı kişisel yorumlar yaptı. Vogelsteller’a göre kendi ICO’sunu düzenleyen kripto para şirketlerinin bir kısmı, insanlar için işe yarar bir şey yapmaktansa direkt zengin olmayı hedefliyor.

ERC-20 standardının gelişiminde büyük rol oynayan Vogelsteller, ICO piyasasının günümüzdeki halinden kendisini de kısmen “sorumlu tuttuğunu” söyledi.

Ethereum ERC-20 Standardının Geliştiricisi, Yepyeni Bir ICO Modeli Sundu isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum ERC-20 Standardının Geliştiricisi, Yepyeni Bir ICO Modeli Sundu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitmex Sigorta Fonu, Bitcoin Cash Ağına 1 Yıllık Yüzde 51 Saldırısının Maliyetini Karşılayabilir! EF Hutton Kripto Para Birimlerini Radarına Aldı – BCH 5 Yıldızlı Derecelendirme Aldı Overstock Yeni Bir Blockchain Şirketiyle Ortaklık Kurdu Twitter anketi: Bitcoin için Golden Cross yükseliş sinyali midir? Ethereum Artık Bir Altcoin Değil! İşte 7 Nedeni Düzeltme veya düşüş eğilimi: Litecoin, EOS, ADA, TRX fiyat analizi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır