Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum 2.0 Casper ve Sharding İstemcisi Prysm, Geliştirici Tarafından Piyasaya Sunuldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum 2.0 Casper ve Sharding İstemcisi Prysm, Geliştirici Tarafından Piyasaya Sunuldu
Ethereum 2.0 Casper ve Sharding İstemcisi Prysm, Geliştirici Tarafından Piyasaya Sunuldu3 Ekim tarihinde, Ethereum ağını ölçeklendirmeye odaklı bir geliştiriciler grubu olan Prysmatic Labs, Ethereum 2.0 Shasper (Sharding ile Casper) versiyonlarının ilk demosu olan Prysm‘i yayınladıklarını duyurdu. Grup bir Medium gönderisinde yeni sürümdeki özellikleri ve gelecekteki yol haritasını kısaca anlattı.

”Üretime devam ettikçe gelecekteki bütün sürümlerin temel bloğu olacak olan Prysm v0.0.0’ı yayınlamış olmaktan dolayı gurur duyuyoruz.”

Prysmatic Labs Ethereum 2.0 üzerindeki çalışmalarına ilk olarak 2017 yılının sonunda Vitalik Buterin‘in ileri nesil Ethereum hakkındaki görüşlerini paylaşmasından sonra başladı. Buterin Ethereum blockchain ağının yaşadığı problemleri belirtmiş ve bunlar için gelecekte uygulanabilecek çözümlere değinmişti. Kurucu ortağı bunun yanı sıra Ethereum’un resmi GitHub platformunda bir gönderi de başlattı ve bütün geliştiricileri bir araya getirip sorunla ilgili yardım etmelerini hedefledi.

Versiyon 0.0.0’ın içerisinde temel bir işaret zinciri ve onaylayıcı demosu bulunuyor. Temel alt yapı sayesinde demo içerisinde genesis bloğu ayarlamaları yapılabilecek. Onaylayıcı istemcisi Remote Procedure Call (RPC) sistemi ile direkt olarak temel düğüme bağlanabiliyor.

Bunun yanı sıra geliştiricilerin yaptığı açıklamaya göre bu versiyonda Casper FFG Ödül/Ceza mekanizması da bulunuyor. Demonun içerisinde bulunan yerel ağa sahip P2P sayesinde de gelen bloklar direkt olarak temel bloğa bağlanabilmekte.

Kurucu ortak Vitalik Buterin de söz konusu gelişme hakkındaki heyecanını Twitter üzerinden duyurdu:

Ethereum 2.0 Casper ve Sharding İstemcisi Prysm, Geliştirici Tarafından Piyasaya Sunuldu isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum 2.0 Casper ve Sharding İstemcisi Prysm, Geliştirici Tarafından Piyasaya Sunuldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çin, Bitcoin Madenciliğini ”Yasaklamayı” İstiyor! Bitcoin Ağında Saniye Başına İşlem Sayısı, Rekor Düzeye Geldi Tim Draper: Arjantin Başkanı’na Kripto Paraları Yasallaştırmasını Söyledim Coinbase’nin Başkanı ve COO’su Ayrıldı! Ripple Fiyatı Tehlikeli Bölgede: XRP İçin Sırada Ne Var? 13 Milyon TL’lik Türk Kripto Para Borsası Soygununda, PUBG Detayı Ortaya Çıktı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır