Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Estonya Hükümeti Kripto Para Düzenlemelerini Yeniden İnceleyecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Estonya Hükümeti Kripto Para Düzenlemelerini Yeniden İnceleyecek
Estonya Hükümeti Kripto Para Düzenlemelerini Yeniden İnceleyecekEstonya‘daki yetkililer yakın zamanda onaylanan bir yasa tasarısına bazı değişiklikler getirmeyi planlıyorlar. Bu değişiklikler başlıca kripto paraları kapsıyor olacak.

Estonya’da Yasa Değişikliği

Estonya’daki yerel haber kaynaklarından Aripaev tarafından yapılan habere göre ülkede bu hafta içerisinde Para Aklama Karşıtı ve Terörizm Finansmanını Önleme Yasası adlı yeni bir yasa parlamentodan onay aldı. Bu yasa Avrupa Birliği’nin Dördüncü Para Aklama Karşıtlığı Yönergesi‘ne uyumlu şekilde tasarlandı.

AB yasalarına uyum sağlayabilmek için tasarlanan bu yasada kripto para sektörüne ilişkin maddeler yer alıyor. Eski Estonya yasalarında kripto para borsaları yalnızca “alternatif ödeme hizmeti sağlayıcıları” olarak tanımlanıyordu. Ancak bu yeni yasa, “dijital para borsa hizmeti sağlayıcısı” ve “dijital para ödeme hizmeti sağlayıcısı” gibi yeni tanımların kabul görmesini sağladı.

Ne var ki ülkedeki Finansal Denetim Otoritesi kripto para sektöründeki risklerin hala tam anlamıyla ele alınmadığını düşünüyor. Aripaev tarafından yapılan habere göre Finansal Denetim Otoritesi, özellikle sektörde yaşanabilecek olası para aklama vakalarından endişeli.

Ülkedeki Maliye Bakanlığı bu endişelerin sonucunda yeni onaylanan yasaya bazı değişiklikler getirmeyi planlıyor. Bu değişiklikler kripto para sektörüyle ilgili tasarlanmış olan mevcut düzenlemelerin biraz daha katılaşmasına yol açacak.

Estonya’da Kripto Para

Estonya Hükümeti ülkedeki kripto para sektörüne bir hayli önem veriyor. Bu alanda bölgenin lideri olabilmek adına çeşitli adımlar atan hükümet yetkilileri, Estonya’daki kripto para ve Blockchain şirketleri için olabildiğince uygun bir yer haline getirmeye çalışıyorlar.

Estonya Hükümeti Kripto Para Düzenlemelerini Yeniden İnceleyecek isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Estonya Hükümeti Kripto Para Düzenlemelerini Yeniden İnceleyecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Fiyatı Ne Kadar Olacak? – Bitcoin Rekor Kıracak Mı? Binance Coin (BNB) Yüzde 5 Değer Kazandı Bitcoin SV Bu Haberle Yüzde 100’den Fazla Artışa Geçti! Bitcoin Çin’li yatırımcıların aşırı satış baskısından dolayı düşüyor. Overstock CEO’su Patrick Byrne, Beklenen tZERO Menkul Kıymet Platformunun Açılış Tarihini Açıkladı Dikkat: Dolandırıcılar Ethereum Hard Fork’unu Kullanarak, Özel Anahtarların Peşinde

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır