Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Eski Merkez Bankası Başkanı Tarafından Kurulan Blockchain Startup Firması, 2 Milyon Dolar Topladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Eski Merkez Bankası Başkanı Tarafından Kurulan Blockchain Startup Firması, 2 Milyon Dolar Topladı!
Eski Merkez Bankası Başkanı Tarafından Kurulan  Blockchain Startup Firması, 2 Milyon Dolar Topladı!Ethereum geliştirme stüdyosu ConsenSys, İzlanda tabanlı blockchain startup firması Monerium için toplanan 2 milyon dolarlık fonlamaya katıldı.

Söz konusu fonlama risk sermayesi firması Crowberry Capital tarafından düzenlendi ve İzlanda menşeli özel yatırım firması Hof Holdings’in katılımına ev sahipliği yaptı. 2016 yılında kurulan Monerium, çok önemli isimlere sahip bir fintech firması olarak öne çıkmakta. Firmanın kurucuları arasında eski İzlanda Merkez Bankası başkanı Jon Helgi Egilsson da yer alıyor. Monerium temel olarak itibari para birimlerinin blockchain üzerinde transfer edilebilmesi için bir çözüm arıyor ve buna ”e-para” ismini vermekte.

Elde edilen fonlama, bu hizmetin geliştirilmesi için kullanılacak. Monerium lisanslı bir kurum olduğunda, blockchain platformları üzerinden ”varlık destekli, iade edilebilir ve regüle edilmiş e-para” sunmayı planlıyor ve ürünlerinin blockchain ağlarını ”daha kullanışlı ve ilişkili” yapacağını vurgulamakta. Firma henüz AB içerisinde lisanslı olmasa da, yetkililerin aktardığına göre yaptığı başvuruda aşama kat edildi.

Monerium CEO’su Sveinn Valfells konu hakkında şunları aktardı:

”Lisanslı bir finansal kurum olmak, Monerium için blockchain ağları üzerinden e-para sunmak ve bunun tam sorumluluğu ile kontrolünü üstlenmek için sıradaki kilit aşama.”

ConsenSys Capital’in kurucu ortağı Andrew Keys, bulunduğu firmanın ”daha merkeziyetsiz ve özgür bir gelecek inşa etmek için firmaları desteklemeye” devam edeceğini aktardı. ConsenSys son zamanlarda zor günler yaşasa ve işten çıkarmalar yapsa da, fonlamalara devam etmekte.

Eski Merkez Bankası Başkanı Tarafından Kurulan Blockchain Startup Firması, 2 Milyon Dolar Topladı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Eski Merkez Bankası Başkanı Tarafından Kurulan Blockchain Startup Firması, 2 Milyon Dolar Topladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sektörün büyük isimleri, Libra için ne dedi? “Kemerlerinizi bağlayın” 2020’ye kadar Hodl etmeniz gereken 4 Token İki Endüstri Uzmanı: Bitcoin ETF’si Yıl Sonuna Kadar Gelmeyecek Bitcoin.org Kurucu Ortağı Cobra: Bitcoin Cash Saçmalıktır! Hindistan’da 17 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı Çökertildi ICO Yatırımları Son 10 Ayda Yüzde 95 Düşüş Yaşadı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır