Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Eski Fidelity Yöneticisi Bir Blockchain Firmasına Geçiş Yaptı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Eski Fidelity Yöneticisi Bir Blockchain Firmasına Geçiş Yaptı!
Eski Fidelity Yöneticisi Bir Blockchain Firmasına Geçiş Yaptı!23 Ekim tarihinde yapılan resmi bir basın açıklamasına göre, dünyanın en büyük yatırım firmalarından birisi olan Fidelity Investments’ın eski bir yöneticisi, blockchain dünyasına geçiş yapan en güncel isimlerden birisi oldu.

Fidelity içerisinde tamı tamına 17 yıl çalışan Hadley Stern, bir blockchain alt yapı firması olan Bloq‘a COO olarak geçiş yaptı. Hadley aslında kripto paralara ve blockchain’e yabancı bir isim değil. Fidelity geçtiğimiz hafta duyurduğu yeni kripto yatırımı projesinde yer alan seçilmiş kişilerden birisiydi.

Bloq’un kurucu ortağı ve başkanı Matthew Roszak da Stern hakkında övgüyle konuştu ve ”geleneksel” kurumlardaki bir çok kişinin yavaş yavaş kripto para ve blockchain sektörüne geçiş yapmak istediğini vurguladı.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve Hired tarafından yayınlanan yıllık yeni maaş tablosuna göre, özellikle Blockchain konusunda uzmanlaşmış mühendisler yıllık 150.000 dolar ile 175.000 dolar gibi inanılmaz paralar alabiliyorlar.

Fidelity gibi firmalar ne kadar dünya devi olsalar da, bir çok uzman eleman kripto para ve blockchain sektörünün geleceğini ve tatmin edici maaşlarını gördükten sonra, eski kurumlarında çalışma konusunda o kadar hevesli kalamıyorlar. Geleneksel firmalarda çalışan ortalama bir mühendisin maaşı yıllık 135 bin dolar civarında iken, Blockchain alanındakilerin böylesine ekstra ücretler alması da zaten bunun kanıtlarından bir tanesi.

Blockchain ve kripto para birimleri gelişmeye devam ettikçe, iş kolları da daha fazla sektöre genişleyecek.

Eski Fidelity Yöneticisi Bir Blockchain Firmasına Geçiş Yaptı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Eski Fidelity Yöneticisi Bir Blockchain Firmasına Geçiş Yaptı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

En iyi Bitcoin borsaları yeniden belirlendi: Listede 2 Türk borsası Winklevoss İkizlerinin Borsası Gemini, Mobil Uygulamasını Piyasaya Sürdü Charlie Lee: Ben Sattım Diye LTC Almamak Çok Yanlış Citibank Kendi Dijital Parasını Geliştirmekten Vazgeçti Algorand Token Satışından 60 Milyon Dolar Elde Etti! New York’tan Bittrex Kripto Para Borsasına Onay Çıkmadı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır