Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Eski eBay baş ürün sorumlusu RJ Pittman: Ripple e-ticaret dünyasının büyümesinde önemli rol oynayabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Eski eBay baş ürün sorumlusu RJ Pittman: Ripple e-ticaret dünyasının büyümesinde önemli rol oynayabilir
Eski eBay baş ürün sorumlusu RJ Pittman: Ripple e-ticaret dünyasının büyümesinde önemli rol oynayabilir

© Reuters.  © Reuters.

Ripple e-ticaret sektöründe köklü değişimlerin oluşmasına neden olabilir? Eski eBay (NASDAQ:EBAY) baş ürün sorumlusu olan R. J. Pittman, Ripple, xRapid ve XRP’nin, e-ticaretin dünya çapında büyümesinde önemli bir rol oynayabileceğini söyledi.

Ripple e-ticaret dünyasının büyümesinde önemli rol oynayabilirRipple’ın San Francisco’daki en son Swell 2018 konferansında Pittman, ABD’de şu anda işlemlerin sadece %10-20’sinin internet üzerinden gerçekleştirildiğini belirtti.

“Gelecekte ödemelerin önemi hakkında konuşuyoruz. Hiçbir yerde kritik noktaya yakın değiliz. Ödeme alt yapısına sahip miyiz? Ölçeklenebilirliğe sahip miyiz? Maliyet modeline sahip miyiz? Çünkü her şey dijital olarak yapılıyorken rekabetçi bir ortam olacak.”

Pittman, XRP, xCurrent ve xRapid’i, eBay gibi şirketler için sınır ötesi ödemelerine güç veren küresel bir makinede potansiyel bir yağlayıcı olarak görüyor. Bunların dönüştürücü etkisi olabileceğini de söyledi.

“Alıcı, satıcının kargoyu gönderip göndermediğini öğrenmek ister. Satıcı, alıcının ödemeyi yapıp yapmadığını öğrenmek ister. Para nerede? Parayı kim tutuyor? Çoğu ülkede PayPal gibi ödeme aracı var ama hepsinde değil. Ve bu bir tür gizemli tahmin oyunu. Ve bu çağrı merkezinde en çok arama sebeplerinden biri. Benim ürünüm nerede? ve benim ödemem nerede? gibi soruları cevaplayan çağrı merkezinde binlerce insan var. Alıcı ödeme yaptığında bile, bu satıcının parasını aldığı anlamına gelmiyordu. Bunun gibi işlemler ile ilgili birçok sorun vardı.

Ve böylece burada hikayeleri ve blokzincir tekliflerini özellikle de Ripple, xCurrent ve xRapid’i dinliyorum. Bunlar, 190 ülkede birçok alıcı ve satıcının olduğu bize benzeyen işletmeler için kesinlikle uygun araçlardır. Yeni çözümlere ihtiyacımız var.”

Pittman’a göre, değişimden korkmaktansa ödeme platformları ve e-ticaret şirketleri, kripto paralar ve blokzincir teknolojisi sayesinde önemli gelişmeler görebilirdi.

“Küresel sınır ötesi ödemeler veya ABD’de kredi kartı ile ödemeleri bile, işlem zincirindeki verimsizlikler nedeniyle modası geçmiş eski yöntemler. Üzerine maliyet biniyor. Bu alanda birçok yenilik için çok alan var.

Ve bütün görevliler onlarca yılda sahip oldukları birikimlerini kaybetmekten korkmamalı. Oldukça ters. Bu, mirasın atılması ve olağanüstü büyüme imkanlarına kapının aralanması hakkında. İnternet üzerinden işlemler ile ilgili rakamlara bakarsanız pastanın 5 yada 10 kat büyüyeceğini görürsünüz. Büyüyebileceğimiz çok fazla alan var.”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Eski eBay baş ürün sorumlusu RJ Pittman: Ripple e-ticaret dünyasının büyümesinde önemli rol oynayabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Deutsche Bank’ın 18.000 çalışanı işten çıkarma planı ile patlak veren gelişmeler Bitcoin piyasasını nasıl etkiler? Cardano 0,74% düşüşle 0,049965 seviyesinin altına geriledi Bill Gates ve Melinda Gates Vakfı, Eski Ripple Yöneticisinin Şirketi İle Ortaklık İmzaladı Sektör adına önemli gelişme, Google kripto sektörünü boş bırakmıyor Dikkat! Stellar Lumens Kullanıcılarını Hedef Alan Yeni Bir ‘Yemleme’ Yöntemi Bulundu! Bitcoin, Kriptolar Üzerine ABD Menkul Kıymetler Kanunu Yargılanırken Düşüşte

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır