Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Eski CIA Çalışanı: ABD İçin En Büyük Tehlike Blockchain

Ana Sayfa » GÜNCEL » Eski CIA Çalışanı: ABD İçin En Büyük Tehlike Blockchain
Eski CIA Çalışanı: ABD İçin En Büyük Tehlike Blockchain

© Reuters.  © Reuters.

Eski CIA istihbaratçısı olduğu söylenen Andrew Bustamante Bitcoin’i özel kılan teknoloji blockchain için Amerika’nın ulusal güvenliğine tehdit niteliğinde “aşırı güçlü bir şey” dedi. Casusluk bilgilerinden yola çıkarak verdiği hayata dair ip uçlarıyla bilinen Bustamante, bu kısa açıklamalarını 22 aralıkta bir subredditte yaptı.

Bustamente’nin ayrıca eskiden ABD Hava Kuvvetlerin’de asker olduğu ve Fortune 10 kurum danışmanı olduğu da söylentiler arasında. Bustamante Reddit’te kendisine ayrılan “Gündelik Casusluk” -ki burası için uluslarası casusluk taktiklerini günlük hayatta karlı çıkmak için kullanmak adına eğitim ve öğretim platformu diyor- subredditinde gelen bir soru üzerine blockchain hakkında yorum yaptı.

Bir Redditor Bustamante’ye “Önümüzdeki yıllar için ABD ulusal güvenliğine en büyük tehdit oluşturan faktör nedir?” diye sorup ihtimal dahilindeki cevaplar için Rusya, iklim değişikliği, İran ve Kuzey Kore’yi sunmuştu. Ancak Bustamante şöyle cevapladı:

“Block-chain teknolojisi şaka değil. İnanılmaz güçlü ve nasıl hackleneceğini yada kontrol edileceğini öğrenen kişi kazanacaktır.”

Açıklamalarını daha fazla detaylandırmayan ex-CIA görevlisi, blockchain karşısında kuantum bilgisayarların konumunu soran başka bir Redditor’un sorusunu da cevapladı.

Bustamante’nin iddiası kuantum bilgisayarların, blockchainin temelindeki kriptografik korumayı tamamen değiştireceğine dair tartışmaları alevlendirdi.

Öte yandan bazıları bu sırada Bustamante’nin yorumundan çıkarılabilecek ufacık bilgi üzerinden ön görüde bulunmaya çalıştılar.

Bir Redditor’e göre bahsettiği şey blockchainde gerçekleşebilecek “takip edilemez, anonim işlemlerin” devlet güvenliğine tehlike yaratma ihtimali. Başka birisine göre ise “bilgilerin bozulması” yani blockchaini ele geçirip yanlış bilgileri yaymak için kullanmak ki bu da taşınamaz blockchain sisteminde saklandığı sürece oldukça tehlikeli olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Eski CIA Çalışanı: ABD İçin En Büyük Tehlike Blockchain appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Eski CIA Çalışanı: ABD İçin En Büyük Tehlike Blockchain - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Son Gelişmeler: Bitcoin Düştü, Ethereum ve Ripple Zarar Ediyor Justin Sun: Bu Yıl Tron ve Ethereum İşbirliği Görebiliriz SEC ile İşbirliği Yapan ICO Projelerinin Geleceği Daha Parlak Oluyor Türk Lirasına Endesklenen Kripto Para “BiLira” Geliyor! Kraken, bir başka Bitcoin borsasını satın aldı Maduro Gözünü Bitcoin’e Dikti!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır