Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, Kriptolar Üzerine ABD Menkul Kıymetler Kanunu Yargılanırken Düşüşte

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, Kriptolar Üzerine ABD Menkul Kıymetler Kanunu Yargılanırken Düşüşte
Bitcoin, Kriptolar Üzerine ABD Menkul Kıymetler Kanunu Yargılanırken Düşüşte

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin Çarşamba günü düşüş yaşarken, Ethereum gerilemeye devam etti. ABD’de kripto para halka arzını da içeren bir dolandırıcılık davası söz konusu olabilir.

Bitcoin %0,30 düşüşle Bitfinex borsasında 6.257,90 dolara geriledi.

Kripto paralar genel olarak düşük iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi, Salı günü 195 milyar dolara kıyasla, bu haberi yazarken, 187 milyar dolar seviyesinde.

ETH/USD, Ether, %10,67 düşüşle 171,64 dolara geriledi. XRP, %1,49 değer kaybıyla 0,25801 dolar ve Litecoin %10,39 kayıp ile 48,421 dolardan işlem gördü.

Salı günü bir New York federal mahkemesi, ABD menkul kıymetler kanununu kullanarak kripto para arzlarını kapsayan dolandırıcılık davalarını takip etmek için bir dava görülebileceğine karar verdi.

ABD Bölge Hakimi Raymond Dearie tarafından verilen hüküm, Brooklyn vatandaşı Maksim Zaslavskiy’ye karşı görülen bir davanın devam edebileceği anlamına geliyor. Zaslavskiy, taşınmaz ve elmaslarla desteklenen iki kripto parada yatırımcıları dolandırmakla suçlanıyor.

Diğer gelişmelerde, Coinbase ve Circle da dahil olmak üzere ABD’deki en büyük yapay döviz borsalarının bazıları, Washington’da ilk blockchain lobi grubunu kurdu. Blockchain Association, bitcoinin arkasındaki teknolojiyi, politikacıların teknoloji üzerindeki etkilerini ve dijital döviz şirketlerini etkileyen düzenleyici meseleleri desteklemeyi amaçlıyor.

Oluşum, dijital paraların ABD vergi yasaları altında nasıl işleyebileceği ve kara para aklama karşıtı ve müşterini tanıya yönelik düzenlemelerin endüstriye nasıl uygulanacağı gibi meseleler üzerine eğilmek istiyor.

Kripto paralar popülarite kazanıp volatil kalmaya devam ettikçe, dünya çapındaki düzenleyiciler dijital dövizleri nasıl denetleyeceği konusunda sorunlarla karşılaşıyor. Borsalar geçtiğimiz yıl artan incelemelerle karşı karşıya kaldı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, Kriptolar Üzerine ABD Menkul Kıymetler Kanunu Yargılanırken Düşüşte - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İngiltere Parlamentosu’nda Blockchain’e Özel Bir Sunum Yapıldı Son Dakika: Coinbase BAT Tokeni Listeledi Fiyatlar Uçtu! Bloomberg’e göre kripto piyasasındaki en büyük korku Bitcoin Fiyatında Hareketlilik Yok, Piyasada Genel Durgunluk Var Teknik analistler Ripple (XRP) fiyatının sıradaki adımını açıklıyor Alex Tapscott: “Ayı piyasası uzun sürse de toparlanma kısa sürede olacak.”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır