Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Eski CIA Ajanı: ABD İçin En Büyük Tehlike Blockchain’dir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Eski CIA Ajanı: ABD İçin En Büyük Tehlike Blockchain’dir
Eski CIA Ajanı: ABD İçin En Büyük Tehlike Blockchain’dirABD‘deki Merkezi İstihbarat Teşkilatı’nın (CIA) eski çalışanlarından Andrew Bustamanta, Blockchain teknolojisinin ABD’deki ulusal güvenlik için bir tehdit unsuru olduğunu belirtti.

Eski bir CIA çalışanı olan Bustamante aynı zamanda ABD’deki Hava Kuvvetleri’nde de görev aldı ve günümüzde büyük çaplı şirketlere danışmanlık yapıyor.

Bustamante, insanları “uluslararası casusluk taktikleri” hakkında eğitebilmek için Reddit adlı platformu kullanıyor. Bundan bir süre önce Reddit’teki bir kullanıcı Bustamante’ye “ABD için en büyük tehdidin ne olduğunu” sordu. Soruyu soran kişi Bustamante’nin bu soruya “Rusya”, “İran” ya da “Kuzey Kore” diye cevap vermesini beklerken kendisinin cevabı şöyle oldu:

“Blockchain teknolojisi. Şakası yok. Bu çok güçlü bir şey. Blockchain’in nasıl hacklenebileceğini keşfeden ilk taraf kazanacak.”

Güvenliğe Tehdit

Eski CIA çalışanı Bustamante, Blockchain teknolojisi hakkında bu yorumu yaptıktan sonra Reddit’teki kullanıcılardan çeşitli tepkiler geldi.

Bu tepkilerden bir kısmı Bustamante’yi desteklerken bir kısmı Blockchain’in teknolojisinin geleceğiyle alakalıydı.

Reddit’teki bazı kullanıcılar, kripto paraların altında yatan Blockchain teknolojisinin “kuantum bilgisayarlarla” birlikte tamamen değişeceğini düşünüyorlar.

Reddit’teki kullanıcılara göre Blockchain teknolojisindeki “takip edilemeyen ve anonim işlemler”, ulusal güvenlik için kesinlikle bir tehdit unsuru oluşturuyorlar.

Kullanıcılar ayrıca tıpkı Bustamante’nin belirttiği gibi Blockchain teknolojisinin hacklenme ihtimalinden oldukça endişeleniyorlar.

ABD Adalet Bakanlığı, bundan birkaç ay önce Rusya’daki Dış İstihbarat Servisi’nde çalışan yedi kişiyi kripto para kullanarak hack saldırısı yaptıkları gerekçesiyle suçladı.

Eski CIA Ajanı: ABD İçin En Büyük Tehlike Blockchain’dir isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Eski CIA Ajanı: ABD İçin En Büyük Tehlike Blockchain’dir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Yatırım Fonları Kapanmayla Karşı Karşıya Japonya Kripto Para Taslağı Hazırladı ICO Sektörü Ölürken, Kripto Para Fonları Çareyi Risk Sermayelerinde Aramakta Brian Kelly ve Tom Lee, Bitcoin Fiyatı Konusunda İyimser XRP’de Tarihi Pozitif Uyumsuzluk Oluştu! Şimdi Ne Olacak? Dev Kripto Yeniliği, Ripple’ın Yeni Ortakları, Kurumsal Yatırımcı Çılgınlığı: Öne Çıkan Ethereum, Litecoin, TRON, Stellar ve Cardano Haberleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır