Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

EOS dApp Kullanımında Ethereum’a Tozunu Yutturdu!

Ana Sayfa » GÜNCEL » EOS dApp Kullanımında Ethereum’a Tozunu Yutturdu!
EOS dApp Kullanımında Ethereum’a Tozunu Yutturdu!Bir çok uzman merkeziyetsiz uygulamaların blockchain alanının sıradaki hamlesi ve gelecek kapısı olduğunu vurgulamakta. Çok yakın zamanda önde gelen dApp uygulama blockchain ağları Ethereum ve EOS, platformlarında günlük 65.000 aktif kullanıcıya bile ulaştı.

dApp veya merkeziyetsiz uygulamalar mevcut normal uygulamalara çok yakın ancak tek fark olarak herhangi bir merkez tarafından kontrol edilmiyor, yani tamamen merkeziyetsizler. Bu özellik de kendi uygulamalarını geliştirmek için merkezi bir server veya kurum olmasını istemeyen geliştiricilerle kullanıcılara oldukça cazip geliyor. Kullanıcılar bu sayede herhangi bir server bazında uygulama yüklemesi olmadan direkt olarak akıllı kontratlar yoluyla istediklerini kullanabiliyorlar.

Merkeziyetsiz uygulamaların ne kadar popüler olduğunu ise genellikle uygulamayı kullanan kullanıcı sayısından anlamak mümkün.

Söz konusu 65.000 kullanıcıdan 51.000 tanesi EOS blockchain ağındaki uygulamaları kullanmaktaydı. Bunların 45.000 tanesi ise kumar ile ilgili merkeziyetsiz uygulamalara ilgi duymakta ve onlar için EOS’a giriş yapmakta. Yine de son 24 saat içerisinde 6000’in üzerinde kullanıcıya sahip olan ve en üst seviyedeki merkeziyetsiz uygulama olarak görülen dApp, PRA CandyBox isimli kumar tabanlı olmayan bir platform. Bunun ardından EOS Knights ve BetDice geliyor ki sırasıyla günlük 1800 ve 800 kullanıcıya sahipler.

EOS kripto para biriminin de büyük bir kısmı kumar dApp’leri sayesinde kullanım görüyor. Geçtiğimiz 24 saat içerisinde 6 öne çıkan kumar uygulamasından 760 milyon dolar gibi bir rakam eld edildi.

EOS sahip olduğu dApp kullanıcı sayısı ile Ethereum’a 4 kat ve daha üzerinde bir fark atmayı da başardı.

EOS dApp Kullanımında Ethereum’a Tozunu Yutturdu! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

EOS dApp Kullanımında Ethereum’a Tozunu Yutturdu! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance Futures işlem hacmi rekor kırdı! Bitcoin fiyatı ne durumda? Bitcoin Ayı Piyasasını Atlatırsa 5.000 Dolar Olabilir Güney Kaliforniya Bölgesine 20 Yeni Kripto ATM’si Kuruldu! Güney Kore’nin Piyasalara Katkısı Giderek Artıyor 3.7 milyon Bitcoin ve 1.833.3333.333 XRP, sonsuza dek kayboldu Roger Ver: Herkes Yoluna Bakmalı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır