Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ekonomist Panos: Bitcoin’in Küresel Para Birimi Olması Bir Masal

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ekonomist Panos: Bitcoin’in Küresel Para Birimi Olması Bir Masal
Ekonomist Panos: Bitcoin’in Küresel Para Birimi Olması Bir Masal


Bir çok yatırımcı Bitcoin’in fiyatlarının, Türk Lirası gibi ulusal para birimlerinin değer kaybetmesi ile zirve yapacağını düşünmekteydi. Bitcoin bunun yerine söz konusu itibari para birimlerinin çöküşüne eşlik etti.

Ekonomist Panos Mourdoukoutas, geçtiğimiz günlerde Forbesiçin kaleme aldığı bir yazıda, Bitcoin’in itibari para birimlerinin yerini alması hayalinin bir masal ve mit olduğunu vurguladı.

Bitcoin Türkiye ve Arjantin Tarafından Belirlenen Trendi Takip Ediyor
Mourdoukoutas, Bitcoin’in Türkiye ve Arjantin gibi çöküş yaşamakta olan ülkelerdeki itibari para birimlerinin peşi sıra gittiğini düşünüyor. Bu ülkeler devasa oranda ABD doları borcuna sahip ve ülkedeki yerel yatırımcılar varlıklarını korumak için farklı arayışlara yöneldi. Ancak maalesef ki bu arayış, çoğu uzmanın tahmin ettiği gibi Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yönelik olmadı. Yerel yatırımcının büyük bir bölümü varlığını korumak için altın veya dolara hücum etti.

Mourdoukoutas, başka bir analist olan Clement Thibault‘un ”Bitcoin’i satın alma konusunda teknik yeterliliğe sahip insanlar zaten çoktan satın almış olurdu” sözünden alıntı yaptı ve, Bitcoin’in fiyatının çöküşe geçen itibari para birimleri sayesinde yükselmeyeceğini vurguladı:

”Gelişmekte olan ülkelerin kayda değer bir değişime sebep olabilecekleri konusunda ikna olmadım, özellikle itibari para birimlerinde olan cidi devalüasyondan sonra.”

Fundstrat‘ın kıdemli analisti Rob Sluymer‘e göre ise, Bitcoin’in 24 saat içerisinde %15’ten fazla değer kaybetmesi lider kripto para birimini geri dönülmesi zor bir yola soktu.


İlgili haber:
Fundstrat Teknik Analisti: Bitcoin Boğaları Üstünlüğü Kaybetti

Ekonomist Panos: Bitcoin’in Küresel Para Birimi Olması Bir Masal isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ekonomist Panos: Bitcoin’in Küresel Para Birimi Olması Bir Masal - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD’li Kongre Üyesi: Kripto Paralar Döviz Gibi Değerlendirilebilir Araştırma: Borsaların Sadece Yüzde 14’ü Regüle Bitcoin 7.000 Dolar Üzerinde Seyrediyor; Diğer Kriptolar Artışı Sürdürüyor Bitcoin’in Fikir Babalarından Cypherpunk Tim May Hayatını Kaybetti 913 Bitcoin Değerinde Hacklendiğini İddia Eden ve Bütün Platformlarını Silen Borsa, ”Exit Scam” Mı Yaptı? Halving’i yaklaşan Litecoin rekor seviyelere çıkıyor: Peki madencilik ne durumda?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır