Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ekonomist Bitcoin’in son durumunu açıklıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ekonomist Bitcoin’in son durumunu açıklıyor
Ekonomist Bitcoin’in son durumunu açıklıyor


Bitcoin’in son durumunu herkes merak ediyor. Bitcoin, fiyat hareketi tahmin edilemeyen bir para birimidir. Aslında, bir bütün olarak kripto piyasası, oldukça volatil. Dolayısıyla, yarın ne olacağını, bundan sonraki gün ve daha fazlasını bilmenin bir yolu yok. Kripto para yatırımının bu kadar riskli olmasının nedeni budur.

Ekonomist Bitcoin’in son durumunu açıklıyorBitcoin ekonomisti Dr. Saifedean Ammous:

“Piyasaya sürüldüğünde, şimdiye kadar yaratılmış en güçlü paralardan biri olarak görülüyordu. Belki de sonlu arz nedeniyle bu gün için de hala geçerli. Zamanla daima daha iyi tasarruf aracı olacak.”

Dünyadaki bir numaralı kripto para, toplamı 20 milyonun üzerinde tokene sahip. Bu yüzden madencilerin bu tokenlerin hepsini ortaya çıkarması durumunda blokzincirin kazılmasına gerek kalmayacak. Bu sabit tedarik, kripto paranın Ammous’a göre on yıl içinde neden bu kadar yükseldiğini gösteriyor.

Yeni kitabında, Ammous, Bitcoin tarihine bakıyor ve onun gelecekte nereye gideceğini anlatıyor. Kitabın başlığı, “Bitcoin Standardı: Merkezi Bankacılığa Merkezi Olmayan Alternatif “. Kitap, Bitcoin’in, Satoshi Nakamoto tarafından yaratılmasından on yıl sonraya kadar tarihçesini ve gelişmelerini anlatıyor.

Daily Express ile yapılan yeni bir röportajda, Ammous:

“Bitcoin istediğin bir oyuncak değil, ihtiyacın olan ilaçtır.”

“Bildiğiniz gibi, finansal danışman değiliz ve bu finans tavsiyesi değildir. Yani, kendi araştırmanızı yapın ve güvenli bir şekilde ticaret yaptığınızdan emin olun.”

Ammous, Columbia Üniversitesindeki Kapitalizm ve Toplum Merkezi’nin üyelerinden birisidir ve Bitcoin’in kalmak için burada olduğunu ve isteğe bağlı olmadığını ekledi.

“Bitcoin ekonomistine göre, dolaşımdaki kripto paralar arttıkça, kripto para birimi daha güçlü bir varlık olur. Şimdi olduğu gibi bu da Bitcoin’i daha iyi bir tasarruf aracı haline gelir.”

Daily Express tarafından bildirildiği gibi:

“BTC, parasal bir araç haline geldi. Çünkü Bitcoin’in değeri tamamen üreten insanlar tarafından değil alan ve satan insanlar tarafından belirleniyor. Para olarak kullanmak için onu değerli yapan şey, insanların ona yatırım yapması ve kullanmaya başlaması. Bir tasarruf aracı olarak güçlüdür. Diğerlerinin arzı arttığı için fiyatı düşüyor.”


BTC/USD grafiği – 4 saat

BTC fiyatı 4 saatlik grafikte 50 günlük (kırmızı) ve 200 günlük (mavi) hareketli ortalama eğrilerinin çok altında görülüyor. Fakat 7 günlük hareketli ortalama BTC fiyatına paralel hareket ediyor ve BTC’nin hemen üstünde yer alıyor. Şu an fiyat tahmini yapmak gerçekten çok zor olmasına rağmen fiyatın hareketli ortalama eğrilerine yaklaşması beklenebilir.

RSI göstergesi yatay seyrediyor ve oldukça düşmüş durumda. Bu gibi durumlardan sonra genellikle fiyatın yukarı çıkması beklenir. MACD sinyali ise aşağıya doğru düşüşün devam edebileceğine işaret ediyor. Grafikte gösterilmeyen diğer göstergelerin bir kısmı aşağılarda toparlanmaya işaret ederken bir kısmı da fiyatın daha da düşebileceğini gösteriyor.

Bitcoin’in son durumunu merak ediyorsanız bizi takip edin.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ekonomist Bitcoin’in son durumunu açıklıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Beklenen Ethereum Hard Forku Başka Bahara Kaldı Kripto Para Kullanıcılarının Yüzde 66’sı, Maaşlarını İtibari Para İle Almak İstemiyor Bitcoin’in (BTC) 10. Doğum Yılı Yaklaşıyor Sürprizlere Hazır mıyız? Herkes Aralık ayına hazırlanıyor: Bitcoin (BTC) patlayıcı bir büyüme görebilir BAT, Yükselmeye Devam Ediyor: Bu Hafta Yüzde 56 Oldu, Sebep Coinbase mi? Bloomberg Kurucu Ortağı: Bitcoin ve Dot-com ‘Balonu’ Oldukça Benzer

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır