Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Edith Yeung: Çin, Bitcoin’den Nefret Ediyor, Blockchain’i Seviyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Edith Yeung: Çin, Bitcoin’den Nefret Ediyor, Blockchain’i Seviyor
Edith Yeung: Çin, Bitcoin’den Nefret Ediyor, Blockchain’i Seviyor

© Reuters.  © Reuters.

Çin’de yönetici olan şirket sahibi Edith Yeung, kripto para birimlerinin Çin hükümetinin gözünde nasıl göründüğü konusunda açıklama yaptı. Pekin yönetiminin kripto paralar konusunda çok fazla ilgisi olmadığını ve Bitcoin’den nefret ettiğine değinen yönetici, bunun nedenlerinin olduğunu açıkladı. Pekin yönetiminin kripto paraları sevmediğini ancak Blockchain teknolojisini çok fazla sevdiğini açıklayan Edith Yeung, Blockchain teknolojisinin geliştirilmesine yönelik bir takım çabalar olduğunu ve bu çabaların gelecekte etkisini daha fazla gösterebilecek olduğuna inandıklarını açıkladı.

Çin gizlilik dolayısı ile sevmiyor
Çin yönetiminin kripto paraları sevmeme nedeni çok uzak bir nedenden dolayı değil. Çin’de vatandaşların izlenmesi ve takip edilmesi gerektiğini yıllardır her hükümet istiyor ve her hükümet yöneticisi 1 milyardan fazla nüfusa sahip ülkenin vatandaşlarının izlenmez ise kötü işlerin olabileceğini ve yönetilemeyecek bir ülke olabileceklerini düşünüyor. Kripto paraları izlemek çok zor olduğundan ve Çin hükümetinin elinde bu kadar büyük bir güç henüz olmadığından kripto paralardan nefret edip, Blockchain teknolojisini ise sevebiliyorlar. Çin’de vatandaşlarının sosyal puanlamalara tabi tutulması bekleniyor.

Bu içerik bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Edith Yeung: Çin, Bitcoin’den Nefret Ediyor, Blockchain’i Seviyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Popüler altcoin büyümeye devam ediyor: Sırada ne var? 4.9 Milyar dolarlık Bitcoin’i aklamakla suçlanan Vinnik açlık grevine başladı Yazılım Devi Oracle’nin İlk Blockchain Uygulamaları Piyasaya Sürüldü! ABD, Blockchain Konusunda Geride mi Kalıyor? Ekonomist Alkin: Bitcoin Arkasında Toplum Oldukça Güçlenecektir Bitcoin krizde! Sanki saldırı altındaki bir para birimine benziyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır