Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dünyanın En Büyük Bitcoin Borsalarından OKEx 50 Altcoini Listeden Kaldırıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dünyanın En Büyük Bitcoin Borsalarından OKEx 50 Altcoini Listeden Kaldırıyor!
Dünyanın En Büyük Bitcoin Borsalarından OKEx 50 Altcoini Listeden Kaldırıyor!

© Reuters.  © Reuters.

25 Ekim’de yayınlanan duyuruya göre, Hong Kong merkezli Dünyanın en büyük Bitcoin borsalarından OKEx, 50 Altcoini listeden kaldırıyor. Peki sebep nedir?

Büyük Bitcoin Borsalarından OKEx 50 Altcoini Listeden Kaldırıyor!

Kripto para sektöründe binlerce altcoin var. Bu projelerin %90’ı şu ya da bu sebepten dolayı başarısızlığa uğrayacağını biliyoruz. 2013 yılında TOP 10 ‘daki kriptoların sizce kaç tanesi yerini koruyor? Sadece iki tane kripto para yerini koruyor, biri BTC diğeri LTC! Başka bir yazımızda bu konuya daha detaylı değinelim ve asıl konumuza devam edelim.

Borsadan yapılan duyuruya göre, söz konusu 50 altcoinin yetersiz likit akışı yüzünden suistimale açık olduğu tespit edildiği ifade edilmiştir. Aynı zamanda borsa 31 Ekime kadar yatırımcılara ve tacirlere söz konusu kripto paraları elinden çıkarma ya da çekme konusunda müsade tanımıştır. 1 Kasımdan itibaren tüm işlemler bu kriptolar için durdurulacaktır.

Borsa tarafından yapılan açıklamaya göre, bu kararı almalarında amacın, kripto ekosistemini korumaya yönelik adım olduğunu dolayısıyla yetersiz performans gösteren tokenlara karşı harekete geçmelerinin elzem olduğu ifade edilmiştir.

Konuyla ilgili OKEx CEO’su Cheung şöyle bir twit attı:

“Listelenince iş bitmiyor. Asıl bundan sonra başlıyor. İyi performansını sürdürmek başarının anahtarıdır. Borsa olarak platformumuzun kripto çöplüğüne dönmesine müsade etmeyeceğiz”

Ayrıca borsa 4 stabil kriptonun listelendiğini duyurdu. Bunlar: TrueUSD (TUSD), USD Coin (USDC), Gemini Dollar (GUSD) ve Paxos Standard Token (PAX).

2014 yılında kurulan OKEx borsası, haberin yapıldığı an itibariyle son 24 saatte 402.5 milyon dolarlık ticari işlem kapasitesi bakımından Binance borsasını geride bırakarak dünyanın en büyük borsası haline gelmiştir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dünyanın En Büyük Bitcoin Borsalarından OKEx 50 Altcoini Listeden Kaldırıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kore Bankası: Dijital Para Oluşturursak Bankacılık Sektörü Zarar Görür Kripto Para Borsası YoBit, Random Koinlere Pump Yapacağını Duyurdu 1 Milyon Dolarlık BTC ile Fidyesi Ödenen Amerikalı İş Adamı Halen Kayıp Ripple (XRP)’dan Swift’i geride bırakabilecek büyük plan! BTC, ETH, XRP fiyat tahmini: Bitcoin, altcoin’leri bırakarak devam ediyor Ayı piyasası Ethereum girişimlerinin işçi çıkarmasına neden oldu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır