Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dünyanın En Büyük Beşinci Hava yolu Firması, Blockchain Tabanlı Ortaklık İmzaladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dünyanın En Büyük Beşinci Hava yolu Firması, Blockchain Tabanlı Ortaklık İmzaladı!
Dünyanın En Büyük Beşinci Hava yolu Firması, Blockchain Tabanlı Ortaklık İmzaladı!Avrupa hava yolu holding şirketi Air France-KLM, blockchain seyahat ekosistemi şirketi Winding Tree ile ortaklık imzaladı. Ortaklığın amacı aracıları ortadan kaldırarak müşterilere yansıtılan ücretleri azaltmak.

Air France-KLM yeni anlaşmayı Perşembe günü 4 Ekim tarihinde kendi resmi internet sayfasından yaptığı bir duyuru ile açıkladı.

2018 yılında elde edilen finansal verilere göre dünyanın en büyük beşinci hava yolu firması olan Air France-KLM, blockchain teknolojisinin ”müşteriler için daha avantajlı seyahat teklifleri sunacağını” ve bu sayede tedarikçilerin de bundan faydalanacağını düşünüyor. Temel mantık ise seyahat içerisindeki aracı kurumları ortadan kaldırmak.

Air France-KLM bünyesinde Strateji ve Yenilik bölümünden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Sonia Barriere, blockchain’in hem müşteriler hem de firmalar için ”seyahat endüstrisini kökünden değiştireceğine” inanmakta.

Air France-KLM yeni imzaladığı anlaşma ile daha önce Winding Tree ile ortak olan diğer hava yolu firmalarına katılan en güncel isim oldu.

Blockchain firması Winding Tree daha önce Lufthansa, Swiss Air, Air New Zealand, Austrian and Brussels Airlines ve Eurowings gibi firmalarla da ortaklık imzalamıştı. Bunun yanı sıra firmanın sahip olduğu açık kaynaklı seyahat platformunun kullanıcıları arasında İskandinavya’nın en büyük otel zincirlerinden birisi olan Nordic Choice Hotels de yer alıyor.

Havayolu firmaları blockchain teknolojisinden şu an faydalandıkları rezervasyon gibi alanlar dışında da bagaj takibi veya havalimanı lojistiği hatta aşırı rezervasyonların önlenmesi gibi durumlarda da fayda sağlayabilir.

Dünyanın En Büyük Beşinci Hava yolu Firması, Blockchain Tabanlı Ortaklık İmzaladı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dünyanın En Büyük Beşinci Hava yolu Firması, Blockchain Tabanlı Ortaklık İmzaladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple Rekor Seviyede XRP Satışı Gerçekleştirdiğini Duyurdu Dev Bitcoin Borsasından Kriptolarda Bir İlk QuadrigaCX CEO’sunun Eşi: Eşim Para Çekim İşlemlerini Cebinden Karşıladı! Dev Bitcoin borsası, kripto parası için Bitcoin’i seçti Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri Birlikte Kripto Para Çıkarıyor Ripple’ın Eski CEO’su En Zenginler Listesinde

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır