Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Afrika, 2019 Yılında Özel Yasalar Çıkarabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Afrika, 2019 Yılında Özel Yasalar Çıkarabilir
Güney Afrika, 2019 Yılında Özel Yasalar Çıkarabilir

© Reuters.  © Reuters.

Güney Afrika hükümetinin kripto para yasaları ve düzenlemeleri için 2019 yılında yeni rapor yayınlamaları için özel ekip kurdu. Güney Afrika hükümetinin bu kararı ülkenin kripto para merkezi olmak ve Afrika kıtasının kripto paraların en fazla tercih edildiği ülke olmak için aldığı karar olabileceği tartışılıyor. Ülkede, resmi olarak kripto paraların kullanım alanlarının genişlemesi ve hükümetin kripto paraları düzenlemek için yurtdışında neler olduğunu araştırıyor olması, yatırımcıları ülkeye çekmek ve zincir teknolojisi merkezi olmak için harcadığı çaba, resmi çaba olmasından dolayı ilgi görüyor.

Güney Afrika’nın kararları önemli
Güney Afrika hükümetinin kripto paralar hakkındaki alacak olduğu her karar ayrı önem taşıyor. Ülkenin alacak olduğu kararların neler olacağı, ne zaman karar alabileceği ve düzenlemelerin ne kadarlık kısmının uygulanabilecek olduğu verilecek resmi kararlara bağlı. Ülkede, resmi kararların alınmasının süreci uzun sürebileceğinden alınacak olan kararların 2020 yılında uygulanması da söz konusu olabilir. Uygulanacak olan yasaların belirlenmesi için sunulacak olan raporun son hale gelmesi ve düzenlenmesi de belirli bir vakit alacağı için, yatırımcılar bu süreçte ülke yönetiminin kararlarını beklemek zorunda.

Bu içerik Bitcoinsistemi.com‘da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Afrika, 2019 Yılında Özel Yasalar Çıkarabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

XRP Uçmaya Devam Ediyor: Sebep Ne? Kripto Para Piyasası Önemli Bir Seviyeyi Aşarken, Bitcoin’in Etkisi Son 3 Ayın Dibinde Hindistan Polisi ”Kim Milyoner Olmak İster” Benzeri Kripto Para Sahtekarlığına Son Noktayı Koydu! Chris Burniske kripto paralardaki krizin nedenlerini anlattı Ana akım medya Bitcoin’in öldüğünü söylüyor: Peki satın alma zamanı mı? 31 Ocak Bitcoin fiyat analizi: BTC’de kademeli yükseliş devam edecek mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır