Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dünya’daki Kripto Para ATM’lerinin Sayısı Artmaya Devam Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dünya’daki Kripto Para ATM’lerinin Sayısı Artmaya Devam Ediyor
Dünya’daki Kripto Para ATM’lerinin Sayısı Artmaya Devam EdiyorKripto para piyasasında düşüş yaşanmış olmasına rağmen Dünya genelindeki kripto para ATM’lerinin sayısı artmaya devam ediyor.

Kripto para şirketlerinden Coin ATM Radar’ın verilerine göre geçtiğimiz ay Dünya genelindeki ATM’lerin sayısında kayda değer bir artış görüldü. ATM üreticileri Kasım ayında 209 farklı kripto para ATM’si açarken halihazırda kurulmuş olan ATM’lerin 69 tanesi kapatıldı. Böylece geçtiğimiz ay ATM’lerin sayısı 141 adet artmış oldu.

Kripto para ATM’lerinin en fazla ABD’ye yoğunlaştığını söylemek mümkün. Geçtiğimiz ay 70 yeni ATM’nin açıldığı ABD, toplamda 2 bin 220 adet kripto para ATM’sine sahip. Geçtiğimiz ay ABD’nin ardından en çok ATM’nin açıldığı ülkeler ise Avusturya (17) ve Kanada (16).

Bu ülkelerin yanı sıra Peru, Arnavutluk ve Güney Kore gibi ülkelerde ilk kez kripto para ATM’si açılmış oldu. Prag merkezli bir kripto para şirketi olan General Bytes Peru ve Arnavutluk gibi ülkelerde ilk kez kripto para ATM’si açarak yerel kripto para sektörüne katkıda bulundu.

Dünya genelinde en fazla kripto para ATM’si üreten şirket bariz bir şekilde General Bytes. Şirket Dünya genelinde 80 farklı kripto para ATM’si kurdu. General Bytes’ı ABD merkezli Genesis Coin (36) ve Lamassu Bitcoin Ventures (12) takip ediyor.

Dünya genelinde toplamda 4 bini aşkın ATM bulunuyor ve bunların hepsi Bitcoin kabul ediyor. Ancak Bitcoin haricindeki kripto paraları kabul eden ATM’lerin sayısında da yüzde 59’luk bir artış görüldü.

Dünya’daki Kripto Para ATM’lerinin Sayısı Artmaya Devam Ediyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dünya’daki Kripto Para ATM’lerinin Sayısı Artmaya Devam Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Erken dönem Bitcoin yatırımcısından 250 bin dolar hedefi Güney Afrika’nın En Zengin Kadını: Bitcoin Beni Pişman Etti Ripple (XRP), Bitcoin’e Karşı Bu İlginç Fiyat Formasyonunu Çiziyor! Eski Bitcoin Borsası Mt Gox İçin 22 Ekim Tarihi Neden Önemli? Bitcoin girişimi, 30 milyon kullanıcılı sosyal medya devini satın aldı CFTC Başkanı: Kripto Para Birimlerinin Bir Geleceği Var

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır