Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dünya Devi Deloitte, Blockchain’in Önündeki Beş Temel Engeli Vurguladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dünya Devi Deloitte, Blockchain’in Önündeki Beş Temel Engeli Vurguladı
Dünya Devi Deloitte, Blockchain’in Önündeki Beş Temel Engeli Vurguladı”Büyük Dörtlü” arasında yer alan ve dünyaca ünlü olan danışmanlık firması Deloitte, blockchain teknolojisinin daha geniş kitlelere hitap etmesi için aşması gereken 5 temel engeli sıraladı.

28 Eylül tarihinde Deloitte tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, blockchain’in büyük oranda kurumlar tarafından kabul görmesi ve kullanılması için, zaman harcayan işlemlerin çözümü, standartlaşma eksikliği, yüksek masraflar ve blockchain uygulamalarının karmaşıklığı, düzenleyici belirsizlik ve blockchain ile ilgili firmaların arasındaki iş birliği eksikliği gibi konuların çözüme ulaştırılması gerekmekte.

En çok geliştirilmesi gereken bölge olarak dağıtık ağ üzerindeki olası işlemsel gecikmelere değinen Deloitte, şu an firmaların canını en çok sıkan konunun da bu olduğuna dikkat çekti. Bunun yanı sıra firmaya göre yavaş işlem hızı da bir çok büyük kurumun blockchain teknolojisini ”geniş çapta uygulamalar” için kullanmaktan kaçınmasının temel nedeni.

Öne çıkan ve firmaların gözünü korkutan bir başka unsur ise standartlaşma eksikliği yani farklı kurumların farklı ağlar kullanması ve çoğunun ağlar arası işleme olanak sağlamaması. Bu da dağıtıcıların ve üreticilerin birbiri ile olan iletişimine ket vurmakta. Deloitte’ye göre şu an GitHub üzerinde 6.500’den fazla aktif blockchain projesi var ve bunların çoğu farklı protokoller üzerine, konsensüs mekanizmalarına, gizlilik özelliklerine hatta farklı kodlama dillerine sahip.

Bunun yanı sıra yeni blockchain uygulamalarının çok masraflı olduğuna değinen firma, buna rağmen teknolojinin hala çok karmaşık olduğunu ve bunların giderildiği taktirde blockchain’in çok daha büyük kurumlara hitap edebilecek potansiyelde olduğunu belirtti.

Dünya Devi Deloitte, Blockchain’in Önündeki Beş Temel Engeli Vurguladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dünya Devi Deloitte, Blockchain’in Önündeki Beş Temel Engeli Vurguladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple, Regülatörlerin Onayı İle Daha Fazla Küresel Koridora Açılmayı Planlıyor Fransa’da Kripto Paralardan Alınan Vergilerde İndirime Gidildi Merkez Bankasının Kripto Para Projesinden Yeni Haber Var Bitcoin, dakikalar içinde 9100’e çıkıp 8600’e düştü IMF: 15 Merkez Bankası ‘Dijital Varlıkları’ Araştırıyor EOS 31% oranında çakıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır