Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

DocuSign Kullanıcıları İmzaları Onaylamak İçin Ethereum Blockchain’ini Kullanabilecekler

Ana Sayfa » GÜNCEL » DocuSign Kullanıcıları İmzaları Onaylamak İçin Ethereum Blockchain’ini Kullanabilecekler
DocuSign Kullanıcıları İmzaları Onaylamak İçin Ethereum Blockchain’ini KullanabileceklerSan Francisco merkezli şirketlerden olan ve elektronik imza tabanlı hizmetler sunan DocuSign, Ethereum Blockchain’inden faydalanmaya başladı.

Yüz binlerce kişilik bir müşteri kitlesine sahip olan DocuSign’ın kullanıcıları artık bu platform aracılığıyla imzaladıkları belgelerin bir kopyasını otomatik olarak Ethereum blockchainine kaydedebilecekler.

DocuSign’ın yetkili isimlerinden olan Ron Hirson, şirketin Ethereum‘a yönelik attığı bu adım hakkında şu açıklamayı yaptı:

“DocuSign, kullanıcıların istekleri doğrultusunda ağdaki her bir işlem için tek yönlü bir kriptografik iz oluşturacak ve bu izin değerini Ethereum blockchainine kaydedecek.”

Hirson, Ethereum ağına aktarılacak olan işlem izinin bir nevi ‘kanıt’ olarak işlev göreceğini söyledi. Ayrıca Ethereum ağına aktarılan DocuSign belgeleri, diğerlerinden bağımsız olarak değerlendirilip onaylanabilecelker.

Ethereum Blockchain’inden faydalanmaya başlayan DocuSign, bu alanda daha fazla çalışma yürütmek istiyor. Şirket bu isteğini gerçekleştirebilmek için Enterprise Ethereum Alliance’a da katıldı. Şirket ayrıca yakın zamanda daha önceden kurmuş olduğu bir gelişim merkezini yeniden açma kararı aldı.

Şirket 13 Ekim’de yayınladığı bildiride daha farlı özelliklerden de bahsetti. DocuSign zaman içerisinde mobil belgeleri taramak için oluşturulmuş yeni bir özelliği platformuna ekleyebilir. Bundan yaklaşık bir yıl önce iOS üzerinden kullanıma sunulan mobil belge tarayıcısı artık Android cihazlardan da kullanılabilecek.

Kullanıcılar bu özellik sayesinde istedikleri belgeyi henüz DocuSign’a aktarmadan yeniden boyutlandırabilir, değiştirebilir ve kırpabilirler.

İlk olarak 2015 yılında Visa (NYSE:V) ile işbirliği yaparak akıllı kontratlar üstünde çalışmaya başlayan DocuSign, bu alandaki çalışmalarını yakın zamanda durdurmayı düşünmüyor gibi.

DocuSign Kullanıcıları İmzaları Onaylamak İçin Ethereum Blockchain’ini Kullanabilecekler isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

DocuSign Kullanıcıları İmzaları Onaylamak İçin Ethereum Blockchain’ini Kullanabilecekler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’in 2018 İçinde 10.000 Dolar Bandını Kıracağını Sanmıyorum: Michael Novagratz Ripple tahvil kararı tüm piyasayı çökertebilir! Hindistan Merkez Bankası Devam Eden Dava Sürecinde, Kriptoların ”Para Birimi Olarak” Geçerli Olmadığını İddia Etti Bitcoin 2019’da yüzde 88, son dipten bu yana ise yüzde 100 kazandırdı! Bitcoin madenciliğinde nükleer enerji planı Yatırımcılar endişeli: Binance kapalı olduğunda Bitcoin nasıl etkilenecek?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır