Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

DocuSign Kullanıcıları İmzaları Onaylamak İçin Ethereum Blockchain’ini Kullanabilecekler

Ana Sayfa » GÜNCEL » DocuSign Kullanıcıları İmzaları Onaylamak İçin Ethereum Blockchain’ini Kullanabilecekler
DocuSign Kullanıcıları İmzaları Onaylamak İçin Ethereum Blockchain’ini KullanabileceklerSan Francisco merkezli şirketlerden olan ve elektronik imza tabanlı hizmetler sunan DocuSign, Ethereum Blockchain’inden faydalanmaya başladı.

Yüz binlerce kişilik bir müşteri kitlesine sahip olan DocuSign’ın kullanıcıları artık bu platform aracılığıyla imzaladıkları belgelerin bir kopyasını otomatik olarak Ethereum blockchainine kaydedebilecekler.

DocuSign’ın yetkili isimlerinden olan Ron Hirson, şirketin Ethereum‘a yönelik attığı bu adım hakkında şu açıklamayı yaptı:

“DocuSign, kullanıcıların istekleri doğrultusunda ağdaki her bir işlem için tek yönlü bir kriptografik iz oluşturacak ve bu izin değerini Ethereum blockchainine kaydedecek.”

Hirson, Ethereum ağına aktarılacak olan işlem izinin bir nevi ‘kanıt’ olarak işlev göreceğini söyledi. Ayrıca Ethereum ağına aktarılan DocuSign belgeleri, diğerlerinden bağımsız olarak değerlendirilip onaylanabilecelker.

Ethereum Blockchain’inden faydalanmaya başlayan DocuSign, bu alanda daha fazla çalışma yürütmek istiyor. Şirket bu isteğini gerçekleştirebilmek için Enterprise Ethereum Alliance’a da katıldı. Şirket ayrıca yakın zamanda daha önceden kurmuş olduğu bir gelişim merkezini yeniden açma kararı aldı.

Şirket 13 Ekim’de yayınladığı bildiride daha farlı özelliklerden de bahsetti. DocuSign zaman içerisinde mobil belgeleri taramak için oluşturulmuş yeni bir özelliği platformuna ekleyebilir. Bundan yaklaşık bir yıl önce iOS üzerinden kullanıma sunulan mobil belge tarayıcısı artık Android cihazlardan da kullanılabilecek.

Kullanıcılar bu özellik sayesinde istedikleri belgeyi henüz DocuSign’a aktarmadan yeniden boyutlandırabilir, değiştirebilir ve kırpabilirler.

İlk olarak 2015 yılında Visa (NYSE:V) ile işbirliği yaparak akıllı kontratlar üstünde çalışmaya başlayan DocuSign, bu alandaki çalışmalarını yakın zamanda durdurmayı düşünmüyor gibi.

DocuSign Kullanıcıları İmzaları Onaylamak İçin Ethereum Blockchain’ini Kullanabilecekler isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

DocuSign Kullanıcıları İmzaları Onaylamak İçin Ethereum Blockchain’ini Kullanabilecekler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Avrupa Dünya’nın Kripto Merkezi Mi Oluyor? Kripto Para Piyasası Bir Anda Kızıla Büründü – Sebep Bitfinex Mi? Sirin Labs Çalışan Kadrosunun Yüzde 15’ini İşten Çıkardı Trump Çin Hükümetine Ripple (XRP) İle Cevap Veriyor Binance Cosmos (ATOM)’u listeleme kararı aldı Ethereum İçin Sıcak Ocak: Bilmeniz Gereken Üç Hard Fork ve ETH Fiyatına Etkileri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır