Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Distilled Analytics CEO’su: ”Çok Fazla Manipülasyon Var, Hiç Koruma Yok”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Distilled Analytics CEO’su: ”Çok Fazla Manipülasyon Var, Hiç Koruma Yok”
Distilled Analytics CEO’su: ”Çok Fazla Manipülasyon Var, Hiç Koruma Yok”

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para birimi sektöründeki düzenlemeler ve yasal çerçeveler, 2018 yılında sektör için en önemli konu haline geldi. Hükümetler kripto para sektörüne doğru adım atmaya devam ettikçe, kripto para dünyasının ilk günlerinde kendini çok daha fazla öne çıkartan ”özgürlükçü” yön kaybolmaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde Finance Magnates haber kaynağı, Distilled Analytics CEO’su ve kurucusu Dave Shrier ile kripto para dünyasındaki düzenlemeler hakkında bir röportaj yaptı.

Kripto Endüstrisinin Başı KYC ve AML ile Dertte
Dave Shrier söze şöyle girdi:

”Kripto dünyası kesinlikle daha iyi bir AML/KYC (kara para aklama, müşterini tanı) protokollerine ihtiyaç duyuyor. Bunlar yasalara uyumu kolaylaştıran standart düzenlemelerdir. Kripto endüstrisi çok uzun zamandır bununla sıkıntı yaşamakta.”

”Yeni çözümler gerekiyor” diyerek sözüne devam eden CEO, şu an piyasada büyük çaplı problemler olduğundan bahsetti.

”Bir kaç adet önemli sorun var. Bunların ilkini söyleyecek olursak, kripto dünyasındaki bir kaç kişinin yer çekimi kanunlarını küçümsediğini belirtebiliriz. Onlar ‘biz hükümet kontrolü dışında bir şey yapıyoruz, bu yüzden bunların hükümet kurallarına uyması gerekmiyor, bu yaşlı insanlar içindir’ diyorlar ve yaptıklarına devam ediyorlar.”

Dave’e göre, düzenleme çerçevesinin dışında kalabilmek için, bir firmanın kendisini dünya gezegenini dışarısında bir yerde inşa etmesi gerekiyor.

”Ürünler veya hizmetler için ödeme yapmaya, para transferi yapmaya veya kripto formundan itibari para formuna para çevirmeye başladığınız anda, hükümet kontrolünün radarına girmiş oluyorsunuz.”

Başarılı CEO’ya göre kripto para sektörü düzenlemeden kaçmak yerine, özellikle manipülasyon karşıtı düzenlemeyi benimsemeli Düzenlemelerin kripto para sektörünü tamamiyle bitirmemesi de çok kritik bir noktayı oluşturmakta.

”Şu an çok fazla manipülasyon dönüyor ve gerçek anlamda bir koruma mevcut değil.”

Distilled Analytics CEO’su: ”Çok Fazla Manipülasyon Var, Hiç Koruma Yok” isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Distilled Analytics CEO’su: ”Çok Fazla Manipülasyon Var, Hiç Koruma Yok” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Popüler Bitcoin borsasındaki satışlarla Ripple (XRP) çöktü Çin, Sürpriz Bitcoin ve Kripto Para Kararı ile Şaşırttı! Binance CEO’sundan Dev Tahmin: Bitcoin ve Altcoin’ler 1.000 Kat Büyüyecek! New York Eyaleti Bir Kripto Para Şirketine Daha Lisans Verdi OneAlpha CEO’su: Fidelity’nin Sektöre Girişi, Yılın En Büyük Haberi Bloomberg: Bitcoin’de dönüm noktası ufukta

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır