Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dikkat: Twitter’da XRP ile İlgili FUD Yayan Botlar Tespit Edildi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dikkat: Twitter’da XRP ile İlgili FUD Yayan Botlar Tespit Edildi
Dikkat: Twitter’da XRP ile İlgili FUD Yayan Botlar Tespit Edildi

2/2


2/2


Son birkaç gün içerisinde yaşadığı düşüş ile kripto para sektörünün en değerli paraları listesindeki yerini Ethereum’a kaptıran ve yeniden üçüncü sıraya gerileyen XRP ile ilgili olarak Twitter’da bir takım botların FUD yaymaya çalıştığı belirtildi.

XRP topluluğunun üyeleri ve yatırımcıları, alakasız insanların Twitter mesajlarında etiketlenmeye başlayınca, durumu soruşturan kullanıcılar, XRP ile ilgili yalan yanlış bilgi yayan FUD Botlarının Twitter’da faaliyet göstermeye başladığı sonucuna vardı.

Bot hesaplardan atılan tweetlerde, XRP geliştirici ekibinin işi bıraktığı ve bu sebeple kesinlike XRP alınmaması gerektiği vurgulanırken; bu gelişme oldukça dikkat çekti.


Resimde de görülebileceği gibi, Twitter’da yer alan bot hesaplar; XRP topluluğunun çeşitli üyelerine alakasız bir şekilde mesajlar atarken; şu mesaj tipleri öne çıktı:

”Yakın dönemde Ripple’ı Twitter’dan takip mi ettin? Eğer XRP almayı düşünüyorsan, bir kez daha bu kararını gözden geçir derim. Bildiğim kadarı ile geliştirici ekip işi bıraktı ve yeni bir proje için çalışmaya başladı.”

”XRP’yi Twitter’da takip ettiğini gördüm ve sanırım elinde XRP tutuyorsun. Eğer böyleyse, bence elindeki koinleri anında satmalısın. Bildiğimi kadarıyla geliştirici ekip işi bıraktı ve yeni bir proje için çalışmaya başladı.”

Daha sonra ise XRP Twitter topluluğu bu takipçisi dahi olmayan hesaplar ile ilgili olarak uyarılar yaparken, XRP yatırımcısı olan Twitter kullanıcılarına bu tarz sahte haberler yayan hesapları şikayet etmeleri gerektiğini ve mesajların içeriğinin gerçek olmadığını ifade etti.

Dikkat: Twitter’da XRP ile İlgili FUD Yayan Botlar Tespit Edildi isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dikkat: Twitter’da XRP ile İlgili FUD Yayan Botlar Tespit Edildi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Forbes’un Fintech50 Listesine Blockchain Şirketleri Damgasını Vurdu Baba Bitcoin (BTC) hangi çocuğuna tahtını bırakacak? Litecoin öldü mü? Kurucu Charlie Lee’den önemli açıklama Litecoin kurucusundan şoke eden Ripple (XRP) açıklamaları Kripto Para Hırsızları Bu Sefer Şaşırttı – Fırından Bitcoin ATM’si Çaldılar! Coincheck, Yeniden Açılma Konusunda Kararsız

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır