Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rusya’da Bir Mahkemede Blockchain Test Ediliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rusya’da Bir Mahkemede Blockchain Test Ediliyor
Rusya’da Bir Mahkemede Blockchain Test Ediliyor

© Reuters.  © Reuters.

Rusya’da bir fikri mülkiyet mahkemesi Blockchain teknolojisini kullanmaya başladı. Ülkede, kripto paraların kullanılmasına pek fazla yakın olmayan hükümet, yargı kurumlarında ise zincir teknolojisi kullanılmasına karışmayarak, yargı kurumlarının gerekli yasalar kapsamında ve yasal kararlar kapsamında kendi sistemlerini kullanabilecek olduklarını, ancak buna Adalet Bakanlığı tarafından onay verilmesi durumunda kullanabilecek olduğunu belirterek, mahkeme ve yargıçları bilgilendiriyor. Rusya, dünyanın birçok ülkesi ile sık sık problemler yaşayan bir ülke olmasından dolayı yargı konusunda aldığı kararlar ve attığı her yeni adım ülkede değil, dünyanın birçok farklı ülkesindeki gözetmenler tarafından kontrol altında tutuluyor.

Blockchain Güvenilir Olmayabilir Mi?
Blockchain teknolojisini deneyen Rusya mahkemesi, bu teknoloji ile telif haklarının nasıl korunabilecek ve nasıl kayıt altında tutulabilecek olduğunu araştırıyor. Blockchain teknolojisi cinayet, gasp, hırsızlık ve diğer kişisel bilgilerin bulunduğu mahkeme ve davalarda ise katiyen kullanılmıyor. Sadece telif hakları konusunda kullanılan Blockchain teknolojisinin ülkede gelecekte güvenilir olduğu kanıtlanması halinde daha büyük mahkemelerde de kullanılabilecek olduğu geleceğe yönelik beklentilerden bir tanesi.

Bu içerik Bitcoinsistemi.com‘da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rusya’da Bir Mahkemede Blockchain Test Ediliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

CNBC Analisti Kelly’nin Son Bitcoin Fiyat Öngörüsü Volatilite Raporuna Göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) İçin Kritik Tarihler Binance’de Dev Geri Sayım Başladı! Son Dakika Bitcoin, Ripple (XRP), Ethereum, TRON, LTC, IOTA, VET ve XLM Haberleri Twitter CEO’sunun Bitcoin Satın Alma Uygulaması, iOS Mağazasında YouTube’u Bile Geçti! Ripple (XRP) fiyatı yüzde 6 zıpladı! İşte ünlü analistlerin yeni seviyeleri Bitcoin’de son düşüş gözleri “Wyckoff Dağılım Yöntemi”ne çevirdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır