Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dikkat: Kuzey Koreli Hackerlar, Borsalardan Sonra Gözünü Bireysel Yatırımcılara Dikti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dikkat: Kuzey Koreli Hackerlar, Borsalardan Sonra Gözünü Bireysel Yatırımcılara Dikti
Dikkat: Kuzey Koreli Hackerlar, Borsalardan Sonra Gözünü Bireysel Yatırımcılara DiktiSouth China Morning Post kaynağının 29 Kasım tarihinde yayınladığı bir habere göre, Cuvepia isimli siber güvenlik firmasının CEO’su, şirketi tarafından yakın zamanda bireysel kripto para yatırımcılarına karşı 30‘un üzerinde yapılmış saldırı tespit edildiğini açıkladı.  CEO söz konusu saldırıların Kuzey Koreli hackerlar tarafından yapılmış olma ihtimalinin, oldukça yüksek olduğunu düşünmekte.

Güney Koreli siber güvenlik firması CEO’su Kwon Seok-Chul, Kuzey Korelilerin yeni hedef grubunun, ”kripto para birimlerine yatırım yapan sıradan cüzdan kullanıcıları” olduğunu ekledi. Daha sonra sadece 30 saldırı tespit ettiklerini ama tespit edilemeyen daha fazlası olduğun ifade eden CEO, büyük bir olasılıkla yüzün üzerinde saldırı gerçekleşmiş olabileceğini belirtti.

Haberin belirli bir kısmında, Kuzey Koreli hackerların, ”Bitcoin gibi kripto para birimlerine sahip bireyleri hedef almasının, önceki yöntemlerine göre değişim gösterdiği” vurgulanmakta. Kuzey Koreli hackerlar daha önce de kripto para birimleri ile ilgili çok fazla saldırı yapmış ve bugüne kadar çalınan kripto para birimlerinin %65’inden sorumlu tutulmaktalar.

IssueMakersLab isimli siber güvenlik araştırma firmasının kurucusu Simon Choi, söz konusu yöntem ve hedef değişikliğinin, kripto para borsaları tarafından alınan ek güvenlik önlemleri yüzünden olduğunu savunmakta. Önceden kripto para borsalarını hackleyen Kuzey Koreli gruplar, savunmanın artması sonucu bireyleri hedef almaya başladı.

”Kripto para borsalarına olan direkt saldırılar daha zor bir hal almaya başladı ve bu yüzden hackerlar alternatif olarak zayıf güvenliğe sahip bireysel kullanıcıların peşinden gitmeyi tercih etmekte.”

Dikkat: Kuzey Koreli Hackerlar, Borsalardan Sonra Gözünü Bireysel Yatırımcılara Dikti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dikkat: Kuzey Koreli Hackerlar, Borsalardan Sonra Gözünü Bireysel Yatırımcılara Dikti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Analist: Küçük Kripto Paralara Yapılan Yatırımların Büyük Kısmı ‘Çöp’ Olacak 2019’un popüler Bitcoin fiyat bahsi sonuçlandı CER Yeni Araştırmasını Yayınladı – İşte En Güvenli Kripto Para Borsaları Litecoin: Boğalar mı geliyor? SEC’in Bitcoin ETF onayı için Crypto Mom açıkladı: “Nefesinizi tutmayın.” F2pool Kurucusu: 2 Haftada 600 Bin Bitcoin Madencisi İşi Bıraktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır