Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dijital Güvenlik Devi Gemalto, R3’ün Corda Platformu Üzerinde Dijital Kimlik Platformu Oluşturacak!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dijital Güvenlik Devi Gemalto, R3’ün Corda Platformu Üzerinde Dijital Kimlik Platformu Oluşturacak!
Dijital Güvenlik Devi Gemalto, R3’ün Corda Platformu Üzerinde Dijital Kimlik Platformu Oluşturacak!Dünyanın en büyük sim kartı üreticisi ve dijital güvenlik sağlayıcısı Gemalto (AS:GTO), yaptığı resmi bir basın açıklaması ise kullanıcıların kimlikleri ile ilgili verileri yönetebilecekleri Trust ID isimli platformunu duyurdu.

Hollanda menşeli dijital güvenlik devi Gemalto, Salı günü kendi internet sitesinden yaptığı basın açıklaması ile, kullanıcıların online bankacılık, e-ticaret veya e-devlet tarzı dijital hizmetlere bağlanırken kimliklerini kolayca doğrulamalarını sağlayacak bir veri paylaşım platformu olan Trust ID Network’ü duyurdu.

Yeni platform adından daha önce çokça söz edilen ve bir çok kurumsal firma tarafından kullanılan, New York menşeli R3’ün Corda Blockchain ağını kullanacak.

R3 CEO’su David E. Rutter’ın konu hakkındaki açıklaması ise şu şekilde:

”Corda platformunun eşsiz gizlilik özellikleri, güvenli, uygulaması kolay merkeziyetsiz ID yönetim platformları için ideal bir seçim.”

Gemalto’nun Trust ID Network platformu sayesinde, kullanıcılar kendi Dijital Kimliklerini üretebilecek ve çeşitli dijital kimlik doğrulaması gerektiren platformlardan rahatlıkla geçebilecek. Gemalto’nun yeni uygulamasının içerisinde bir tür mobil uygulama tarzında oluşturulmuş ID Cüzdanı bulunmakta. Kullanıcılar bu cüzdanı kendi dijital kimliklerine bilgi eklemek veya bunların hangi dijital hizmet sağlayıcıları ile paylaşılması gerektiği gibi konuları seçebilecek. Blockchain teknolojisinin yüksek seviyeli güvenliği de, kullanıcıların verileri üzerinde tamamen kontrol sahibi olmalarını sağlayacak.

Belki de 2-3 yıl sonra bütün hükümetler benzer bir sisteme geçiş yapabilir.

Dijital Güvenlik Devi Gemalto, R3’ün Corda Platformu Üzerinde Dijital Kimlik Platformu Oluşturacak! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dijital Güvenlik Devi Gemalto, R3’ün Corda Platformu Üzerinde Dijital Kimlik Platformu Oluşturacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin, Satışların Ardından Yükseliyor; Diğer Kriptolar Genel Olarak Yüksek ABD Dışişleri Bakanı’ndan Bitcoin açıklaması: SWIFT gibi düzenlenmeli 2 Adımda Binance’ten Kredi Kartıyla Kripto Para Satın Almak Güvenlik Firması, Ethereum Classic ”Saldırganının” Yerini Bulmak İçin Yardım istiyor SEC Bitcoin ETF’leri Kabul Ederse Her Hisse 25 BTC Değerinde Olacak! Kripto Para Borsaları, Acımasız Kripto Para Kışını Atlatabilecek Mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır