Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tron 10.000 Dolarlık Bug Bounty Programını Başlattı – Amaç ”Endüstrideki En Güvenli Blockchain Olmak”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tron 10.000 Dolarlık Bug Bounty Programını Başlattı – Amaç ”Endüstrideki En Güvenli Blockchain Olmak”
Tron 10.000 Dolarlık Bug Bounty Programını Başlattı – Amaç ”Endüstrideki En Güvenli Blockchain Olmak”Coinmarketcap verilerine göre en fazla piyasa hacmine sahip on birinci kripto para birimi TRX‘in üretici firması Tron Foundation, art arda yaptığı yenilik ve girişim duyurularına bir yenisini daha ekledi. Bug Bounty olarak bilinen uygulama, temelde belli bir yazılımın (bu durumda blockchain ağının) açıklarının bulunması (bug) amacıyla yazılımın sahibi şirket tarafından herkesin katılımına açık olarak gerçekleştirilen güvenlik yarışmalarıdır ve bulunan açıklara göre bunu bulan kişiye para ödülü verilir.

Hackerone etkinliğinde yapılan duyuruya göre, Tron blockchain ağında başlatılan bug bounty programı kritik sorunları bulanlara 10.000 dolara kadar ödül dağıtacak. Belirtilen spesifik tanım ise, an ağ içerisinde ”potansiyel teknik açıklıkları” saptamak.

Ana ağ içerisinde bulunan kritik sistem açıklarına ağdaki herhangi bir kodu uzaktan değiştirerek ağın düğümlerini kontrol altına alma veya işleyişi aksatma gibi şeyler de giriyor. Bu kategoride başka bir önemli sistem açığı ise, kullanıcıların özel anahtarlarını tespit etmeye yarayacak olanlar şeklinde sınıflandırılıyor. Bu iki sistem açığını bulan kişi, 10.000 dolarlık büyük ödülü alabilir. Programın süresi ise 14 iş günü olarak belirlendi.

Tron yaklaşık 2 gün önce de kurucusu Justin Sun aracılığıyla ciddi miktarda ERC20 tokeni yaktığını duyurmuştu.

Tron 10.000 Dolarlık Bug Bounty Programını Başlattı – Amaç ”Endüstrideki En Güvenli Blockchain Olmak” isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tron 10.000 Dolarlık Bug Bounty Programını Başlattı – Amaç ”Endüstrideki En Güvenli Blockchain Olmak” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Lou Kerner: Bitcoin Daha Önce de Düşüş Yaşadı, Sakin Kalmak Gerekiyor Ralli spekülasyonları: Brian Kelly Bitcoin almanın tam zamanı Piyasa Bayır Aşağı! Fiyatlar ve Hacim Düşüyor! Bu Endeks, Kripto Paraları Geride Bıraktı! Paypal CEO’su Davos’ta Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Konuştu Milyarder yatırımcının kripto para şirketi 270 milyon dolar kaybetti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır